1.1.22

2021 'numan' Ödülleri :: Yılın 'En Kötü' FilmleriEzelden ve kendiliğinden akortlu şu gönül telimizi titretebilme yeteneğine sahip değerli sanatçıların üretimi olan ve kendilerine 'özgürce' bağlandığımız estetik iplerle ruhumuzu göklere dek yükselten, birbirinden güzel o filmleri bir bir sıralamıştık dün..

Bugün de kâh meslek gereği 'istemeden' izlemek zorunda kaldığımız, kâh kötülüğü bize de sürpriz olan; ama şurası bir gerçek ki, berbatlıkta birbirleriyle yarışan, yerli ve yabancı filmleri -en kötüden daha az kötüye sıralamasıyla- huzurunuza çıkarıyoruz..

Bu hususta büyük emek sarf eden Kurucu Babamız başta olmak üzere, bizim bu titiz çalışmalarımıza rağmen, yılın en kötü filmleri arasına girme ihtimali neredeyse %100 olan bazı filmlerin; basın gösterimi yapmaktan kaçınarak ya da sadece adına gala denilen şu nefret edilesi ortamlarda kendilerini göstererek, elimizden kurtulduklarının elbette farkındayız..

Birer 'şaheser' yarattıklarına emin olarak gösterime soktukları filmlerini bizden uzak tutmayı bi şekilde beceren bu zevatın, hesaplarında 'başarılı' oldukları da bir gerçektir..Hâl böyleyken; "yılın en kötüleri" olarak -hiç utanmadan- yaftaladığımız filmlerin hemen hemen hepsi, arenaya çıkmış birer gladyatör misali kendilerini 'yiğitçe' sinema yazarlarının önüne atmış yapımlardır..

mmknmrtb mütevelli heyeti olarak biz kendi adımıza onları ve emeği geçenleri saygıyla selamlıyor, alınlarından öpüyor ve çok çalışıp da bu sayfaya bir kez daha düşmemelerini diliyoruz..


..and fuck the numan goes to..


                         2021 Yılı En Kötü 11 Ecnebi Film


Know Fear


1)  Know Fear   (Jamison M. LoCascio)   


2)  Out Of Death   (Mike Burns)   


3)  L'ultimo paradiso   (Rocco Ricciardulli)   


4)  Vanquish   (George Gallo) 


5)  Seance   (Simon Barrett)   Out of Death


6)  The Girl on the Train   (Ribhu Dasgupta)   


7)  The Misfits   (Renny Harlin)   


8)  Cosmic Sin   (Edward Drake)   


9)  Music   (Sia)  


10)  Cry Macho   (Clint Eastwood)  


11)  Midnight in the Switchgrass   (Randall Emmett)  L'ultimo paradiso                         2021 Yılı En Kötü 11 Yerli Film


Lanetli Anlaşma 


1)  Lanetli Anlaşma   (Atakan Şatıroğlu)    


2)  Ben Bir Denizim   (Umut Evirgen)   


3)  Ziyaretçi   (Atakan Şatıroğlu)   


4)  Seni Bulacam Oğlum   (Gökhan Yıkılkan)   


5)  Aşkım Bahardı   (Emir Khalilzadeh)   


Ben Bir Denizim


6)  Hababam Sınıfı Yaz Oyunları   (Doğa Can Anafarta)   


7)  Kin   (Türkan Derya)  


8)  Dayı: Bir Adamın Hikayesi   (Uğur Bayraktar)  


9)  Starlight   (Kürşad Bayhan) 


10)  Kimya   (Umut Evirgen)   


11)  Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?   (Andaç Haznedaroglu)  

  

Ziyaretçi