9.3.20

Sabit Kanca: Son Soru


Filmin hikayesi İstanbul’da Sabit Kanca’nın annesi ile oturduğu mahallede geçiyor.

Katıldığı yarışmalardaki hazır cevaplılığı ile bir anda fenomen olan Kanca, bu defa yaşadığı hafıza kaybı sonrası hayatını değiştirmeye karar vermiş ve artık yarışmamaya yemin etmiştir.

Sebep olduğunu düşündüğü bir trafik kazasında tekerlekli sandalyeye mahkûm olan Zeki’yi iyileştirebilmek en önemli amacı haline gelmiştir.
Fakat geçmişi onun peşini bırakmaz.

Her şeyi bilen Sabit Kanca bu defa bilmediği bir düşmanla karşı karşıya gelecektir.

Kanca, bilgisini sevdiklerinin hayatını kurtarmak için kullanmak zorundadır.2013 yılında başlayan Sabit Kanca serisinin üçüncü filmi olan, senaryosunu Bilal Akçay’ın yazdığı, yönetmen koltuğunda da Nuri Yıldız’ın oturduğu Sabit Kanca: Son Soru, 6 Mart’ta sinemaseverle buluştu.

Yapımını Filmod Prodüksiyon’un yaptığı ve başrolünü İsmail Baki Tuncer’in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Fırat Sobutay, Zerrin Sümer, Metin Yıldız, Hilmi Erdem, Alay Cihan, Barbaros Dikmen, Hakan Çankaya, Murat Özsoy, Nuran Tuncer, Bensu Begovic, Tevfik İnceoğlu, Volkan Kantoğlu, Mevra Ustaoğlu, Hülya Diken gibi pek çok isim yer alıyor.
Filmin mmknmrtb notu ::

Serinin ilk filmi sonrası karşılaştırdığım üzre; daha az kaba, daha çok hazırcevap ama daha ağzı bozuk bir Recep İvedik denebilecek Sabit Kanca bu son macerasında, ikinci filmin -senaryoya dair- birazcık kıpırdanışıyla oluşan müspet havayı yeniden yok edip -maalesef- yine dibe vuruyor..
Gelişmeye kapalı, ümitsiz bir vak'a olduğu anlaşılan bu karakterin ve serinin bununla sona ermesi dileğiyle..

2,5   /10