15.11.23

Pera Film'de 'ReelLife' film gösterimleri!

 

Through the Night


Pera Film, UNDP Istanbul Regional Hub ve Columbia Global Centers | Istanbul iş birliğinde hayata geçen ReelLife film programının gösterim ve söyleşilerine ev sahipliği yapıyor. 

Hem gündelik yaşantımızda hem de seyirci koltuğunda bilgiye boğulmuş bireyler olsak da bildiklerimizin hâlen çok kısıtlı olduğunu anlatan seçki, dünyanın farklı yerlerinden, çeşitli sosyal meselelere odaklanan hikâyeleri takip ediyor. 


 Landfall

Program, gösterimlerin ardından gerçekleşecek söyleşiler aracılığıyla izleyiciye daha derin bir anlayış kazandırmayı hedefliyor.

16 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek program kapsamında izlenebilecek filmler; 24 saat açık bir kreşte yolları kesişen karakterler üzerinden çalışma kültürünün yükünü taşıyanlara bakış atan Through the Night, aynı anda ekonomik ve çevresel krizlerle boğuşan Porto Riko’nun güncel portresini çizen Landfall, ekonomik kalkınma ve çevre arasındaki mücadeleye ev sahipliği yapan Filipinler'in en yeni turizm merkezlerinden birinde geçen Delikado.

Tüm filmler Türkçe ve İngilizce altyazılı olarak gösterilecek, gösterim sonrası söyleşiler ise İngilizce olacaktır.

Bu program kapsamındaki tüm gösterim ve etkinlikler ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır. Yasal düzenlemeler uyarınca aksi belirtilmediği sürece tüm film gösterimlerimiz 18+ uygulamasına tabidir.