2.2.22

Bir Marvel Evreni romanı: Yaşayan Vampir Morbius - Kan Bağları


Brendan Deneen


Epsilon’dan çıkan Brendan Deneen imzalı Yaşayan Vampir Morbius - Kan Bağları ile tüyler ürperten sürükleyici bir macera Marvel tutkunlarını bekliyor!

Dr. Michael Morbius, hastası olduğu ve nadir görülen ölümcül bir kan hastalığına çare ararken, insan kanına doyumsuz bir arzu duyacak şekilde kendisini lanetler ve yaşayan bir vampire dönüşür. 

Laneti ortadan kaldırmaya çalışırken, bir yandan da şeytani bir tarikatın yeryüzünü cehenneme çevirmesine engel olmanın bir yolunu bulmak zorunda kalır. Morbius, İblis-Ateşi tarikatının liderlerinden Catherine’in kız kardeşi Amanda Saint’le dost olur. 

Zehirli-Tarlakuşu olarak da bilinen Catherine Saint’in iki amacı vardır: Cehennemin bütün güçlerini yeryüzüne salmak ve Morbius ile Amanda’yı öldürmek.

New York’a kadar tarikatın izini süren Morbius ve Amanda, ne pahasına olursa olsun Zehirli-Tarlakuşu’nu durdurmaya kararlıdırlar. 

Ancak Morbius kendini, tarikatın yeraltında kurduğu ve canavarları birer piyon olarak kullanan dövüş kulübünde bulduğunda her şey bir ölüm kalım savaşına bağlanacaktır.

Brendan Deneen’in, Marvel’in meşhur anti kahramanlarından Dr. Michael Morbius’un yepyeni bir macerasını kaleme aldığı Yaşayan Vampir Morbius - Kan Bağları, Epsilon logosu ve Kübra Tekneci’nin çevirisiyle Türkiye’deki okurlarla buluşuyor.