5.5.22

Doctor Strange in the Multiverse of Madness / Doktor Strange: Çoklu Evren ÇılgınlığındaAvengers: Endgame'deki olayların ardından Dr. Stephen Strange, Zaman Taşı üzerine araştırmalarına devam ediyor. 

Ancak düşmana dönüşen eski bir dost, Strange'in planını bozarak ve aynı zamanda onun, kelimelerle ifade edilebilmesi güç bir kötülüğü serbest bırakmasına neden olarak, dünyadaki her büyücüyü yok etmeye çalışacaktır.Marvel Studios'tan "Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında" filmi ile Marvel Sinematik Evreni, Çoklu Evrenin kapılarını açıyor ve sınırları her zamankinden daha ileri zorluyor. 

Hem eski hem de yeni mistik yol arkadaşlarının yardımıyla, gizemli yeni bir düşmanla yüzleşmek için Çoklu Evrenin akıllara durgunluk veren ve tehlikeli alternatif gerçekliklerini kat eden Doktor Strange ile bilinmeyene yolculuk başlıyor.“Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında” filminin başrollerinde Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Xochitl Gomez, Michael Stühlbarg ve Rachel McAdams yer alıyor.Filmin yönetmenliğini Sam Raimi, yapımcılığını ise Kevin Feige üstleniyor. 

Louis D'Esposito, Victoria Alonso, Eric Hauserman Carroll ve Jamie Christopher idari yapımcı olarak görev alıyor. 

Filmin senaryosu Michael Waldron tarafından kaleme alınıyor.

Tür: Doğaüstü Aksiyon ve Macera Doctor Strange in the Multiverse of Madness / Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında, 6 Mayıs 2022’de sinemalarda!


Filmin mmknmrtb notu:   62   /100