5.3.20

'Bir Türk Masalı' 23 Nisan'da vizyonda!


Karanlık tarafın etkisinde kalan ve lanetlenen üç çocuk, Aydınlık tarafa geçebilmek için üç koşulu yerine getirmek zorundadır.
Yolları engeller ve tehlikelerle doludur.
Ama başarırlarsa üç güzel prenses beklemektedir kendilerini.
Üstelik anne ve babalarını Kötülüğün lanetinden de kurtarmış olacaklar.

‘’Dünyanın hayran olduğu masallarımız var bizim‘’ diyerek yola çıkan oyuncu ve seslendirme sanatçısı Toprak Sergen’in yazıp yönettiği ve oynadığı Bir Türk Masalı, “Sıfır cinsellik, sıfır şiddet, sıfır küfür” sloganı ile 23 Nisan’da sinemalarda olacak.

Toprak Sergen, yazmaya başladıktan 3 yıl sonra ortaya çıkan filmi; “Devlet Balesi dansçılarının dans ettiği, Türkiye’nin en kalabalık çocuk korosunun seslendirdiği, Erkin Koray ve Barış Manço gibi ustalarımızın eserlerinin yorumlandığı, Türkiye’nin pek çok coğrafyasında çekilip animatik unsurlarla bezeli çok yönlü bir masal.” diye tanımlıyor.

Leyla Kırşan

“Evvel zaman içinde” geçen, olağanüstü güzel ve rengarenk bir doğada yaşayan Mutluluk Ülkesi’nin karakterlerinin, Karanlık ve Aydınlık tarafından kaderinin değiştirildiği, içinde aşkın komedinin ve gerçeküstü ögelerin harmanlandığı  bir masal bu.
Toprak Sergen’in yazıp yönettiği ve oynadığı filmde, başrollerini abisi Burak Sergen, Amine Gülşe, Cemal Hünal, İclal Aydın, Aslı İnandık, Doruk Sarıduman, Ege Aydan, Orçun İynemli, Caner Kadayıfçı gibi çok geniş bir kadroyla paylaştığı filmde Ahmet Mekin, İzzet Günay, Suna Selen, Kayhan Yıldızoğlu ve Füsun Erbulak konuk oyuncu olarak yer alıyor.

Bir Türk Masalı, TME’nin dağıtımıyla 23 Nisan bayramıyla birlikte Türkiye ve K.K.T.C. ve yurt dışında pek çok salonda  seyircisiyle buluşacak.

Yönetmen: Toprak Sergen
Senaryo: Başak Duru, Toprak Sergen
Görüntü Yönetmeni: Vedat Demir
Müzik: Cengiz Köroglu
Kostüm Tasarımı: Sema Dağ
Post Prodüksiyon: Matte Post ve Magic Post
Animasyon: Siyah Martı
Cast Direktörü: Fulya Şirin
Kostüm: Devlet Opera Balesi
Süre: 86 dakika