16.8.16

Café Society1930’larda geçen Café Society’de Bronx’da doğan Bobby Dorfman'ın (Jesse Eisenberg)’aşka yakalandığı Hollywood’a gidişini ve sonra sosyetenin kıpır kıpır gece hayatından, ortalığı toza dumana kattığı New York’a dönüşünü izliyoruz.

Birbirinden acayip bireylerden oluşan bir ailenin en küçük çocuğu olan Bobby, babasının kuyumcu dükkanından sıkılınca soluğu dayısı Phil’in (Steve Carell) yanında, Hollywood’da alır.

Dönemin en popüler film yıldızlarının menajerliğini yapan Phil’in ajansında çalışmaya başlayan Bobby, Hollywood’un skandal, dedikodu ve güzel kadınlarla dolu göz kamaştırıcı dünyasında aşkı ve acıyı tanıyacak ve bambaşka bir insana dönüşecektir.

Allen’ın “O dönem beni hep büyülemiştir. Muazzam bir tiyatro yaşamı, kafe ve restoran kültürüyle şehrin en heyecanlı dönemiydi. Nereye giderseniz gidin, tüm New York sofistike gece yaşamıyla çalkalanıyordu.” diyerek hayranlığını belirttiği “Café Society” döneminin renkli kişiliklerinin konu edildiği eğlenceli filmin baş rollerini Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Steve Carell ve Blake Lively paylaşıyor.

Woody Allen’ın son filmi Café Society, 12 Ağustos’ta seyirciyle buluştu.


Filmin mmknmrtb notu : 3.5 / 5