16.8.16

Kingsglaive: Final Fantasy XV / Kralın Kılıcı: Final Fantasy XVOyun dünyasının en popüler serilerinden biri olan, 115 milyondan fazla satarak dünyayı kasıp kavuran  Final Fantasy oyun serisi, Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV ile beyaz perdeye geliyor!

Hayranları tarafından heyecanla beklenen Final Fantasy XV’in dünyasında geçen olayları konu alan film, 19 Ağustos’ta Amerika ile aynı anda ülkemizde de vizyona giriyor.

Türkçe dublaj ve altyazı seçenekleriyle vizyona girecek olan Kingsglaive: Final Fantasy XV / Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV, animasyon teknolojisinin geldiği son noktayı göz alıcı görselleri ve aksiyon dolu sahneleriyle ile beyaz perdeye taşıyor.

Filmin seslendirme kadrosunda Aaron Paul (Breaking Bad, Need For Speed), Sean Bean (Game of Thrones) ve Lena Headey (Game of Thrones, 300) gibi ünlü isimler yer alıyor.

Özet


Kutsal Kristal’in evi olan büyülü Lucis krallığı, onu çalmak isteyen Niflheim imparatorluğu tarafından tehdit edilmektedir.
Lucis Kralı Regis’in (Sean Bean) emrinde, kralın büyü gücüyle donatılmış Nyx (Aaron Paul) ve bir grup seçilmiş askerden oluşan Kingsglaive Birliği yer almaktadır.
Bu birlik Kral Regis’i ne pahasına olursa olsun korumakla görevlendirilmiştir. İmparatorluğun ezici askeri gücü karşısında daha fazla dayanamayan Kral Regis, zorlu bir kararla karşı karşıya kalır  –oğlu Prens Noctis ile Niflheim’ın tutsağı Tenebrae Prensesi Lunafreya’yı (Lena Headey) evlendirmek ve topraklarının hakimiyetini imparatorluğun emrine vermek.
Kralın pes etmesine rağmen, imparatorluğun, kötü emellerini gerçekleştirmesi için hiçbir şey uğruna durmayacağı kısa sürede belli olur.
Şimdi Niflheim İmparatorluğu ile dünyanın hakimiyeti arasında duran tek engel Kingsglaive’dir.

Filmin mmknmrtb notu :  3 / 5