22.03.2016

'Sing / Şarkını Söyle' 2 Aralık'ta vizyonda!.Despicable Me, Dr. Seuss’ The Lorax, Despicable Me 2 ve şu anda tarihin en yüksek hasılat yapan ikinci animasyon filmi olan Minyonlar gibi sevilen hitleriyle tüm dünyada izleyicilerin büyüleyen Illumination, 2016 yazında The Secret Life of Pets’in vizyona girmesinin ardından yıl sonunda Şarkını Söyle filmini sunuyor.

Animasyon, müzikal-komedi filmi olan Sing / Şarkını Söyle, herkesin içindeki parlak yıldızı ortaya çıkarma hikayesini konu alıyor.

Tamamen hayvanların yaşadığı bir dünyada geçen filmde, Buster Moon zor dönemler geçiren, bir zamanlar çok başarılı olan bir tiyatrodan sorumlu, kibar ve iyimser bir Koaladır.
Tiyatroyu her şeyden çok sever ve onu korumak için her şeyi yapabilir.
Ancak, zor günler geçiren tiyatronun yavaş yavaş parlaklığını kaybettiği günlerde eski görkemini yeniden kazandırmak için son bir şansı vardır; dünyanın en büyük şarkı yarışmasını yapmak.

Yarışmada özellikle beş yarışmacı dikkat çeker: Şarkı söylemesi kadar yumuşak bir şekilde dolandıran fare, çekingen bir ergen fil, büyük bir sahne korkusu olan, 25 domuz yavrusunun peşini toplamaktan yıpranmış, sınırlarını zorlayan bir anne, ailesinin ağır suçlarından kurtulmak isteyen genç bir gangster goril (Taron Egerton) ve küstah erkek arkadaşını bırakıp tek başına kalmak için mücadele veren bir punk-rock kirpi.


Bütün hayvanlar, Buster’ın çadırına, bu yarışmayı hayatlarının gidişatını değiştirmek için bir fırsat olduğunu düşünerek gelir.

85’in üzerinde hit şarkı yer alan Şarkını Söyle filminin yazarı ve yönetmeni Garth Jennings (Son of Rambow, The Hitchhiker's Guide to the Galaxy), yapımcıları Chris Meledandri ile Janet Healy’dir.

Sing / Şarkını Söyle'nin vizyon tarihi: 2 Aralık 2016..