27.10.2015

Evlenmeden OlmazEvlenmeden Olmaz, modern çağda evlilik baskısı ve korkusu arasında sıkışıp kalmış kızların ve erkeklerin öyküsü. 
Zeynep (Özge Özberk) ve Yavuz (Cansel Elçin) birbirine çok aşık bir çiftken Zeynep'in evlilik arzusu, Yavuz'un ise evlilik korkusu yüzünden ayrılırlar. 
Ancak ikisi de birbirini unutamaz. 

İşi sebebiyle bir araştırma yapmak için ''evlenmeden olmaz'' isimli bir çöpçatanlık bürosuna giden Zeynep ve iki arkadaşı Melisa (Gözde Okur) ile Ayşe (Seda Demir), orada Adnan (Serhat Yiğit) denilen tuhaf, çılgın bir çöpçatanla karşılaşırlar. 

Adnan, Zeynep'e Yavuz'u unutturacak birini bulur. Ancak bulduğu kişi; hepsinin başına beklenmedik işler açar.

Bu hikaye herkesin hikayesi, çünkü bu adamlar ve kadınlarda kendimizi, eşimizi, dostumuzu arkadaşımızı bulacağız.

Filmin mmknmrtb notu ::

'Bu adamlar ve kadınlarda kendimizi, eşimizi, dostumuzu, arkadaşımızı bulacağız' ha!.
Sen ciddi misin arkadaşım!.
Olmaz olsun böyle eş, dost, arkadaş ya!. Ben Mars'ta yaşamak istiyorum..


"'Türk kadını evlenmeden duramaz, Türk erkeği de bu baskıya pek fazla dayanamaz' gerçeğini, bir de biz anlatalım, bu arada hem gülelim, hem de bi güzel eğlenelim." iddiasıyla yola çıkan, senaryo yokluğundan yolda kalan, espri zafiyetinden de güldüremeyen bu film, kısa sürede ve pek garantili bi şekilde sinirlerinizi bozmayı başaracaktır; ki bak işte ben buna  kefilim..


Hem de Özge Özberk ile Cansel Elçin gibi 'isim'lere rağmen, filmin tek göze çarpan oyuncusu, aynı zamanda tek ilginç şeyi, 'çılgın çöpçatan' rolündeki Serhat Yiğit'ti..
Kendisini ilk kez görüyorum; ama yetenek denen şey de kendini hemen belli ediyor canım..
Abartılı oynamak ile abartılı bir karakteri canlandırmak arasındaki nüansı hem bize, hem de baş rolleri paylaşan o 'isimli' oyuncu arkadaşlarına gösteriyor..Evlenmeden Olmaz

Yönetmen: Yasemin Türkmenli
Senaryo: Özge Aras
Oyuncular: Cansel Elçin, Özge Özberk, Hakan Eratik, Seda Demir, Suzan Aksoy, Serhat Yiğit
Yapım: 2015, Türkiye, 90'

1 / 5