5.09.2015

We Are Your Friends / Aşkın RitmiHollywood’da geçen film, kendi geleceğini yaratmak ve büyük bir yıldız olmak isteyen 23 yaşındaki yakışıklı ve hırslı DJ Cole’un (Zac Efron) hikayesini konu alıyor.

Cole’un hayatı, kendisini kanatları altına alan karizmatik DJ James (Wes Bentley) ile tanışmasıyla giderek karmaşık bir hal alır.
Çünkü Cole, James’in genç ve güzel kız arkadaşına (Emily Ratajkowski) aşık olmaya başlar.

Yasak ilişkisinin derinleşmesi ve arkadaşlarıyla arasının eskisi gibi olmaması Cole’u aşk, dostluk, sadakat ve kendisini bekleyen gelecek arasında seçim yapmaya zorlayacaktır.

Warner Bros ve Studiocanal’ın yapımcılığındaki romantik dramın kamera arkasında ise MTV’deki programıyla yıldızı parlayan Max Joseph bulunuyor.


Filmin mmknmrtb notu ::

İşin sanatsal yanını ve üstatlarını dışarıda tutarak söylemem gerekirse- insanları en kısa sürede gaza getirip dans ettirmeye yarayan ve müzik konusunda en 'kulaksız' ve de en cahil birinin bile -bir takım düğmelerle falan oynayarak- kolayca icra edebileceği bir müzik türü olan elektronik dans müziği (koskoca sektörü, ahanda aynen böyle kolayca da harcarım işte.) yaparak ünlü ve zengin olmanın yollarını arayan genç ve de yakışıklı bir oğlanın maceraları..


Çiçeği burnunda ama karnı aç bu genç DJ, çiçeği oduna dönmüş ama -güzeller güzeli bir sevgili de dahil- her şeyi olan yıllanmış bir DJ ile tanışır ve adamın -sevgilisi dahil- her türlü bilgi ve tecrübelerinden yararlanır..  


Bütün bunlar olurken, özel olarak bu tür, genel olarak da müzik üzerine dünyanın en genelgeçer, ama en saçma sapan teorileri, senaryosu, yönetmenliği ve oyunculuğu berbat bir film süresince bir bir sıralanır..We Are Your Friends / Aşkın Ritmi

Senarist - Yönetmen: Max Joseph
Oyuncular: Zac Efron, Emily Ratajkowski, Wes Bentley, Shiloh Fernandez, Alex Shaffer, Jonny Weston
Yapım: 2015, İngiltere / Fransa / A.B.D., 94'

  1.5 / 5