13.9.14

Dostlar Tiyatrosu Ali Paşa Hanı'nda: Yaşamaya Dair..


Dostlar Tiyatrosu tarafından sahnelenen, Genco Erkal'ın, Nazım Hikmet'in şiirlerinden uyarlayıp yönettiği “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”ı tarihi Ali Paşa Hanı'nın büyülü atmosferinde izlemek için son fırsat!

Doğal dekoruyla izleyenleri büyüleyen, ancak kimliği belirsiz kişiler tarafından platformların parçalanarak enkaz haline getirilmesi sonucu iptal edilen oyunlar, sembolik olarak emniyetin koruma ve gözetimi altında, 18-19-20-21 Eylül tarihlerinde yeniden sahneleniyor.

Genco Erkal ve Tülay Günal'ın performanslarıyla herkesi kendine hayran bıraktığı, piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”da Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk, Timur Selçuk gibi bestecilerin Nazım şarkıları da seslendiriliyor.

Giysi tasarımını Özlem Kaya’nın, ışık tasarımını Yüksel Aymaz’ın, koreografisini Sernaz Demirel’in yaptığı oyunda, şarkılara Yiğit Özatalay piyanosuyla, Deniz Doğangün de viyolonseliyle eşlik ediyor.


İzleyen herkese duygulu anlar yaşatan “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” oyununa ait biletler, Biletix’ten ve Ali Paşa Hanı'ndaki gişeden temin edilebilir.Bilgi için..