7.11.2013

Kemancı Ryu Goto İş Sanat’ta


Dünyaca ünlü keman sanatçısı Ryu Goto, 14 Kasım’da İş Sanat’ta konser verecek.

Uluslararası müzik otoriteleri tarafından yüzyılın en kabiliyetli violonistleri arasında gösterilen Ryo Goto, Afrodisias Antik Kenti’nin korunması ve gelişmesine yardımcı olmak amacıyla 1987 yılında kurulan Geyre Vakfı yararına düzenlenen konser için İstanbul’a geliyor

Ömer Koç’un  başkanlığını yürüttüğü kamu yararına vakıf statüsündeki Geyre Vakfı, Afrodisias’ta, dünyaca ünlü Sebastion Rölyeflerinin sergilendiği Sebastion Müzesi Sevgi Gönül Salonu, Sebastion Anastolosis’i, Tiyatro yolunun kazılması gibi çok önemli projelere imza atmıştır.

Afrodisias’ın yasatılmasına destek sağlayacak olan sanatçı  Ryu Goto, müziğe 3 yaşında başlamıştır.
7 yaşında Japonya’da 12 şehri kapsayan ilk Turnesine çıkan Goto, Londra Filarmoni, Symphonica Toscanini, Vancouver, Avrupa Birliği Gençlik Orkestrası, Shangai ve Taipe Orkestraları ve New York Filarmoni ile bir çok kez konserler vermiştir.

25 yaşındaki Japon asilli New York’lu Ryo Goto, bugün tüm dünyada en çok takip edilen violonistlerin başında yer almaktadır.
Şef Hakan Sensoy yönetimindeki Filarmonia İstanbul ile sahne alacak olan Ryu Goto, sınırlı sayıda davetlinin izleyebileceği olağan üstü bu konserle müzikseverleri büyülüyecektir.


Afrodisias Antik Kenti  ile ilgili:

1961 yılında New York Üniversitesi Prof. Kenan Erim tarafından  başlatılan kazılar günümüzde Prof. R.R.Smith başkanlığında sürdürülmektedir.

Afrodisias Ören Yeri ve Afrodisias Müzesi yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği en önemli kültür miraslarımızdandır.

Bilgi için:
Bahar Puraligil
baharp@priveepr.com