11.1.10

Law Abiding Citizen (Adalet Peşinde) : Berbat Ötesi Final


F. Gary Gray’ın yönettiği ve Jamie Foxx, Gerard Butler, Colm Meaney ile Bruce McGill’in oynadığı Adalet Peşinde (Law Abiding Citizen), 01 Ocak 2010’da Warner Bros. dağıtımıyla Fida Film tarafından vizyona çıkarıldı.

Clyde Shelton, bir soygun girişimi sırasında eşini ve kızını kaybeden dürüst bir aile babasıdır. Katiller yakalandığında, davaya savcı Nick Rice atanır. Aradan on yıl geçer. Hafif cezayla kurtulmuş olan katil ölü bulunur. Clyde Shelton, Nick Rice’a bir ültimatom verir: Adalet sistemi düzeltilmediği takdirde, Shelton’ın ailesinin cinayet davasında yer alan herkes ölecektir.


(sadibey.com)
Bitimine on dakika kalaya kadar, soluk soluğa, tüyler diken diken vaziyette izler ve tam da kendisini yılın en iyi filmi olarak ilan etmeye hazırlanırken, Law Abiding Citizen, büyük ihtimal muhafazakar yapımcıların müdahalesiyle olsa gerek, özünden yapay bi şekilde çark ettirilerek uydurulmuş berbat ötesi finaliyle -Landlord ne kadar aksini iddia ederse etsin-resmen sıçmış bir film olmuş.. Çok yazık çokk!İkinci bir 'V For Vendetta' heybetiyle yürüyen filmin finalinde, Beyaz Saray dahil ABD'nin tüm boka batmış kurumlarını alevler içinde yanar vaziyette görmeyi bekliyordum ki heyhat!

Süresi boyunca yücelttiği kendi kutsal değerini acımadan ateşe vermekten çekinmeyen ey gafil senarist.. Allah belanı versin e mi!!