30.12.23

Mutluyuz

 


Yakın arkadaş olan Ferhat ve Aslı, sevgilileri tarafından talihsiz bir şekilde terk edildikten sonra beraber olmaları gerektiğini anlarlar. Evliliklerinin üçüncü yılında ise ilişkileri adına işler artık yolunda gitmemektedir. 

Ferhat, Aslı’ya tatile çıktıklarını söyleyerek, ilişkilerine iyi gelmesi umuduyla Aslı’yı çift terapisi yapılan bir otele götürür. 

Aslı ile Ferhat’ın başka çiftler ile katıldıkları bu terapi, komik ve eğlenceli bir maceraya dönüşecektir.
25 Film’in yapımcılığını üstlendiği İbrahim Büyükak’ın yazıp, aynı zamanda yönetmen koltuğuna oturduğu, başrollerini Yasemin Sakallıoğlu ile paylaştığı aile komedisi ‘Mutluyuz’ 29 Aralık’ta sinemalarda.Yönetmen: İbrahim Büyükak

Oyuncular: İbrahim Büyükak, Yasemin Sakallıoğlu, Başak Parlak, Anıl İlter, Tolga Evren, Rahmi Dilligil, Buse Kara, Efe Deprem, Banu Fotocan, Camilla Duarte Çakır

Süre: 95 dk


mmknmrtb'nin notu ::

Yasemin Sakallıoğlu ile İbrahim Büyükak'ın 'büyük uyumu' dışında 'iyi' denebilecek bir tarafının olmadığı film, 'sulu romantik komedi' olarak sınıflandırılabilecek bir türün binlerce kez denenmiş bazı klişelerini bir bir sıralıyor..

Ha bir güzel şey de, "İki buçuk beş yedi buçuk on" diye başlayan o acayip sözlü ve coşturucu türkünün güldürücü etkisi.. 

(Türküden habersiz 'mutlu azınlık'tan biriyseniz eğer, yukarıdaki fragmanla tanışmanız mümkün.)


35   /100