22.10.22

Black Adam
Dwayne Johnson, New Line Cinema'dan “Black Adam” aksiyon macerasında başrolde.

Bu DC Süper kahramanının hikayesini ilk kez beyaz perdeye taşıyan filmi Jaume Collet-Serra (Jungle Cruise) yönetiyor.

Kadim Kahndaq'ta köle Teth Adam'a tanrıların her şeye kadir güçleri bahşedilmişti. Ama o, güçlerini intikam için kullandı ve hapsedildi. Şimdi, 5.000 yıl sonra, serbest kaldı ve bir kez daha karanlık adalet duygusunu dünyaya yayıyor. 
Adalet Topluluğu (Hawkman, Doctor Fate, Atom Smasher ve Cyclone) olarak bilinen modern zaman kahramanlarından oluşan bir ekip, teslim olmayı reddeden Teth Adam'a, onu ebedî esarete geri döndürmek üzere meydan okuyor.

Johnson’a, Hawkman rolünde, Aldis Hodge (“City on a Hill”, “One Night in Miami”), Atom Smasher rolünde, Noah Centineo (“To All the All the Boys I’ve Loved Before”), Sarah Shahi (“Sex/Life”, “Rush Hour 3”), Marwan Kenzari (“Doğu Ekspresi’nde Cinayet”, “Aladdin”), Quintessa Swindell (“Voyagers”, “Trinkets”) Cyclone rolünde, Mohammed Amer (“Mo”, “Ramy”), Bodhi Sabongui (“A Million Little Things”) ve Pierce Brosnan da (James Bond ve “Mamma Mia!” serileri) Doctor Fate rolünde katılıyorlar.Bill Parker’la C.C. Beck tarafından yaratılan DC karakterlerinden uyarlanan ve senaryosunu Adam Sztykiel ve Rory Haines & Sohrab Noshirvani’nin yazdığı filmin yönetmeni Collet-Serra. 

Filmin yapımcıları Beau Flynn, Hiram Garcia, Dwayne Johnson ve Dany Garcia’yla Toby Emmerich, Richard Brener, Dave Neustadter, Chris Pan, Walter Hamada, Adam Schlagman, Geoff Johns, Eric McLeod ve Scott Sheldon.

Yönetmenin kamera arkası yaratıcı ekibinde Oscar adayı görüntü yönetmeni Lawrence Sher (“Joker”), yapım tasarımcısı Tom Meyer (“Real Steel”, “Finch”), kurgucular Mike Sale (“Red Notice”, “Skyscraper”) ve John Lee (“Anyone Home?”) yer alıyor, kostüm tasarımcıları Kurt ve Bart (“Deadpool 2”, “The Hunger Games: Mockingjay – Part 1 & 2”), Oscar ödüllü görsel efekt süpervizörü Bill Westenhofer (“Life of Pi”, “Wonder Woman”) ve besteci de Lorne Balfe (“Black Widow”).Bütün dünyada Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılacak Black Adam Türkiye’de, 21 Ekim’de vizyona girdi.


YAPIM  HAKKINDA


Bu dünyanın katili de olabilirsin… kahramanı da.


“Black Adam” filminde, Dünyaca tanınmış aktör Dwayne Johnson başrolü üstleniyor ve DC evreninin en sevilen anti-kahraman karakterini, ortaya çıkış öyküsünde ilk kez beyaz perdeye taşıyor. 

Sahip olduğu Seven Buck firmasıyla filmin yapımcılığını de üstlenen Johnson, geçmişte her türden rolün altından kalkabilmiş bir oyuncu. Süper kahraman rolü oynamaksa hep istediği bir şey, çünkü kendisi ve diğer yapımcılar Beau Flynn, Hiram Garcia ve Dany Garcia hepsi çocukluklarından beri birer çizgi roman tutkunu.


“Aslında Black Adam radarıma çok eskiden, ben çocukken takılmıştı” diye anlatıyor Johnson.  “Çizgi romanları çok seviyordum ve her zaman da DC kahramanlarını tercih ediyordum. Black Adam’ı sevdim çünkü kahramanlar ya da suçlular, her iki taraf arasında da bana benzeyen, ten rengi bana yakın olan oydu.” Üstelik, karakterin beyaz perdeye doğru uzun, 10 yılı bulan yolculuğu boyunca Black Adam ve Johnson bağlantısı hiç zayıflamamış. “Black Adam çok uzun süredir benim DNA ve ruhumun bir parçası” diye ekliyor aktör.


Johnson ve Seven Bucks ekibiyle daha önce 8 filmde çalışmış olan Flynn, bu filmi yeni bir film türünde çalışmak için fırsat olarak değerlendirmekte. “Bu proje Black Adam’ın başlangıç öyküsü. Tüm film boyunca onu tanıyoruz ve onun neden diğer kahramanlardan farklı olduğunu anlıyoruz. Black Adam gri bölgede yaşıyor, kuralları tanımıyor. Tanrı gibi güçleri var ve bu güçleri kullanmaktan da çekinmiyor. İzleyiciler Black Adam’ı izlerken sadece eğlenmeyecekler, aynı zamanda onun öyküsünden ilham alacak, etkilenecekler.”


Johnson gibi, Hiram Garcia’nın Black Adam tutkusu da yıllardır azalmamış, üstelik her zaman Johnson’ın karakteri oynayacak ideal oyuncu olduğunu düşünmüş. “Black Adam hem Seven Bucks, hem de Dwayne için mükemmel uygun bir proje” diyor yapımcı.” Uzun süredir süper kahraman dünyasına girmek istiyorduk ama açıkçası Dwayne’le uyuşacak karaktere sahip bir kahraman bulmak, sonra da bu kahramanı bizim kafamızdaki şekilde ekrana yansıtmak kolay değildi. Birçok süper kahraman, çok geleneksel kurallar ve değerlerle hareket ediyor. Bize bu sınırların dışına çıkacak, süper kahraman değer yargılarını sorgulatacak bir karakter lazımdı. Dwayne bir süper kahraman canlandıracaksa, bu doğrular için savaşacak çok güçlü bir karakter olacaktır, ama savaşını kendi istediği şekilde sürdürecektir.”


Seven Buck firmasının kurucularından ve Johnson’ın uzun süredir iş ortağı Dany Garcia içinse, firmaları ve Black Adam’ın tam uyuşacağı en başından belli olan bir konu: 

“Küçük yaştan beri DC karakterlerine hayranım, Seven Buck’taki yeni evrenler yaratma güçlerimizi, bu karakterleri sayfaların ötesine taşıyıp, izleyicileri ateşlemek için kullanmak harika bir duygu. Bu yeni dünyaya girerken hem bizim bakışımıza hem de izleyici kitlemizin beklentilerine uygun bir karakter bulmak şarttı. Black Adam, farklılıklarıyla DC evreninde simge olmuş bir isim. Kahramanlığa yükselmesi, klasik süper kahramanların çıkış öykülerine benzemiyor, düşünce yapısı onu diğerlerinden ayırıyor. Bu nedenle bizim için de ideal seçim durumunda.” Bu filmde yapımcılar için ana amaç, Black Adam’ın çizgi roman sayfalarındaki şöhretini, biraz kara mizah, bolca da aksiyonla birleştirmekti. Tüm bunları en efsanevi şekilde başarabilecek tek ismin, zaten başka yapımlarından tanıdıkları Jaume Collet-Serra olduğuna karar verdiler. 

Yönetmen DC evreniyle yeni tanışsa da akıl almaz güçleri ve farklı bir bakış açısı olan, gönülsüz kahramanı çok cazip bulmuş. “Sorgusuz şekilde doğru olanı yapmakla, yapılması gerekeni yapmak arasındaki ince çizgide gezen karakterlere bayılıyorum. Black Adam, sistem çalışmadığında adaleti beklenmeyen şekillerde sağlayan bir kahraman. Bu, süper kahraman dünyasında daha önce görmediğimiz bir yaklaşım ve çok da heyecan verici.”   

Western filmlerinin klişeleşmiş başlangıcı olan “kasabaya gelen uyumsuz yabancı” kalıbını Black Adam’la tekrarlamak isteyen yönetmen, bu yaklaşımın hem sıkı çizgi roman tutkunlarını hem de sinema severleri tatmin edeceğini düşünen yapımcılar için de cesaret kaynağı olmuş. Garcia, “Jaume en baştan beri Black Adam için müthiş bir vizyon çizdi. Daha önce çalıştığımız filmlerdeki gibi, her detayı en baştan düşünüp, eksiksizce hazırlandı ve tam olarak yapmayı planladığı filmi oluşturdu.”

Collet-Serra için, karakterin ilginç yönlerinden birisi, kahramanlık ve adalet kavramlarını sorgulaması: “Black Adam’ın değerlerinden kuşku duymak imkânsız, ama günümüzün düşünce yapısıyla uyumlu olduklarını söylemek zor. Kimsenin saçmalığını dinlemeyip, kendi doğrularını yapan bir karakter.”


İşte bu “kendi doğruları”, çok yaman bir mücadele ve fedakarlıktan doğan değerler. Teth Adam ismiyle hayata başlayan karakterin başlangıç öyküsü hayli trajik.  Yazarlar Adam Sztykiel, Rory Haines ve Sohrab Noshirvani tarafından kaleme alınan öykü, kaderin eski Kahndaq’ın koruyucusunu süper güçlerle donatırken, onu bir yandan da yalnızlığa iten amansız cilvesini anlatıyor. Acımasızlığı nedeniyle büyücülerin tüm sihirli güçlerin kaynağı Katiyet Taşı’nın derinliklerine hapsettikleri Black Adam, burada 5.000 yıl tutsak kalıyor. Zamanın akışına direnen ve güçleri zayıflamayan kahraman, serbest kaldığı anda inanılmaz güçlerine ve hızına bir de tükenmez öfkesi eklenmiş halde ortaya çıkıyor. 


İntikam ateşiyle yanan Black Adam’ın dönüşü, ilk olarak Carter Hall, yani Hawkman tarafından fark ediliyor. Aldis Hodge tarafından canlandırılan karakter, hemen dostları Doctor Fate (Pierce Brosnan), Atom Smasher (Noah Centineo) ve Cyclone’la (Quintessa Swindell) durumu paylaşıyor. Adalet Topluluğu’nu yeniden toplayan ekip, bu anti-kahramanın yıkımını önlemek için harekete geçiyor. 

Black Adam’ın dünyamıza döndüğü yer Kahndaq, onun zamanında büyük bir krallık olsa da günümüzde geri kalmış bir ülke. Ülkenin en değerli kaynağı olan, eşsiz ve paha biçilmez Eternium madeni, şeytani Intergang organizasyonu tarafından yağmalanmakta ve ülke daha da çıkmaza sürüklenmekte. 


Intergang, madencilik çalışmalarını başkenti çevreleyen dağların derinliklerinde sürdürürken, Adrianna (Sarah Shahi tarafından canlandırılıyor), kardeşi Karim (Mo Amer) ve arkadaşları Ishmael (Marwan Kenzari) öncülüğünde bir direniş hareketi oluşmaya başlıyor. Bu ekibin riskli girişimlerinden birinde, Black Adam serbest kalıyor ve Intergang’ın düşmanı haline geliyor. 

Adalet Topluluğu, kısa süre içinde Black Adam için can sıkıcı bir detay haline geliyor. Zamanla şehrinin ve ülkesinin yeni durumunu anlamaya başlasa da bu yeni Kahndaq çağında kendisine nasıl bir yer bulacağı, karakteri sürekli düşündüren bir sancıya dönüşüyor. Tüm bunlar olurken, yeni ve çok daha güçlü düşmanlar da sahnede yerlerini alıyorlar. 


 Collet-Serra’nın kamera arkasındaki güçlü ekibi Görüntü Yönetmeni Lawrence Sher, Yapım Tasarımcısı Tom Meyer, Kostüm Tasarımcısı Kurt ve Bart ve Görsel Efekt Yönetmeni Bill Westenhofer’ı içeriyor. Mike Sale ve John Lee montaj görevini, besteci Lorne Balfe’sa müziği üstlenmiş durumda. 

Johnson için, kameranın arkası ve önündeki her şey, sadece kendisiyle özdeşleşecek bir rol değil, DC evreninde iz bırakacak bir Black Adam vizyonu için bir araya gelmiş durumda. “Süper kahraman dünyasında, yepyeni bir şey üretme şansı nadiren ele geçer. ‘DC Evrenindeki güç dengesi alt üst olacak’ dediğimde küstahça gözüküyor ama ben bunu DC Evrenine bütün saygımla söylüyorum. Hayranları, Black Adam’ın sahip olduğu muazzam güçleri biliyorlar, bu güçleri ve Black Adam’ın karakterini işin içine katınca, söylediklerimin abartılı olmadığını anlamak kolay.” Bu güçler ödül değil, öfkeden doğmuş birer lanet


Karakterler ve Oyuncu Kadrosu


Kahramanlığa yükselen köle olarak tanınan Teth Adam’a, tanrıların güçleri bahşedilmişti. Ancak bu güçleri intikam için kullanınca, hapsedilmesine karar verildi. Yaklaşık 5000 yıl sonra serbest kalan Teth Adam, kendi adalet anlayışına pek sıcak bakmayan Adalet Topluluğu’nu karşısında bulmakta.

Black Adam mitolojisinin bu yorumu, daha önceki yayınlardan birebir alınmış değil, ama The New 52’s ve Hawkman gibi serilerin okurlarına tanıdık gelecek öğeler içeriyor. Filmin başlangıcı, tek bir kişinin bile bir şeyleri değiştirebileceğine inanan oğlunun ölümüne şahit olan talihsiz baba Teth Adam’ın büyücüler tarafından güçlü bir kahramana dönüştürülmesini anlatıyor. Oğlunun acısını yenemeyecek ve yeni güçleriyle intikam almaya koyulan Adam, aynı büyücüler tarafından Katiyet Taşı’na hapsediliyor, ta ki tek bir SHAZAM! çağrısıyla serbest kalana dek. Şimdi Black Adam, içindeki 5000 yıl önceki öfkesiyle günümüzde kendine bir yer bulmak zorunda.  


Masumlar zarar görmeye başlamadan bu serseri mayını zincirlemeliyiz

 

Black Adam, Kahndaq’a adalet aramaya gelmese de yolu Adalet Topluluğu’yla kesişiyor. Yerçekimine karşı koyan Nth metalden üretilmiş zırhıyla ve keskin değer yargılarıyla Hawkman, Black Adam’la çatışan ilk kahraman.  Aldis Hodge tarafından canlandırılan Hawkman, esasen Black Adam gibi çelişkili bir karaktere ve onunla yarışacak bir fiziğe sahip. Yönetmen Collet-Serra, Hawkman’in Aldis tarafından ilk günden itibaren mükemmel canlandırıldığından emin: “İçinde taşıdığı çatışma aslında Black Adam’la çok benzer. İki karakterin de hemen fark edilmeyen karmaşık derinlikleri var.”

Dwayne Johnson’a ayak uydurabilmek için yapım süreci boyunca müthiş bir spor programı yürüten Hodge, perdede Doctor Fate karakterini canlandıran usta oyuncu Pierce Brosnan’la birlikte gözükmekte. Adalet Topluluğu’nun etik çizgisini oluşturan Doctor Fate, normalde yumuşak huylu arkeolog Kent Nelson, ama altın Kader Kaskı’nı taktığı zaman, inanılmaz güçlere sahip ölümsüz bir kahramana dönüşüyor. 


Hayatı boyunca iyi bir çizgi roman okuru olmuş olan Pierce Brosnan, bir süper kahraman filminde oynamayı fırsat olarak gördüğünü söylüyor. “Çizgi romanları da süper kahraman filmlerini de severim. Bu rolü önerdikleri zaman gerçekten büyük heyecana kapıldım, çünkü süper kahraman filmlerini izledikçe, o rollere özeniyordum.” 

“Altın başlığıyla Doctor Fate güçlü bir kahraman ama dışarıdan hiç belli etmese de içinde gizlediği şeytanlar var.”

Hawkman ve Doctor Fate, maceralarında genç kahramanlar Atom Smasher ve Cyclone’la iş birliği yapıyorlar. Noah Centineo tarafından canlandırılan Atom Smasher, moleküler yapısını değiştirerek devasa büyüklüklere erişebilen bir kahraman. Grubun en genç üyesi Cyclone’sa zihniyle rüzgâra hükmedebiliyor. Cyclone, Quintessa Swindell tarafından canlandırılmakta.


Takımın Z Kuşağı üyesi gençleri, büyük enerjilerine rağmen hem acemilikleri hem de meselelere kendilerine özgü bakışlarıyla Hawkman’in sarsılmaz değerlerini zorluyorlar.  Kandaq’ı karşı karşıya olduğu büyük tehditten kurtarabilmek için Adalet Topluluğu hem kendi içindeki ayrılıkları aşabilmeli hem de Black Adam’ın kendilerinden tamamen farklı adalet anlayışıyla uyum sağlayacak bir çözüm bulmalılar. 

Film boyunca bu güçlü kahramanlara Sarah Shahi tarafından canlandırılan Adrianna, Bodhi Sabongui tarafından canlandırılan genç Amon, komedyen Mohammed Amer tarafından canlandırılan Karim ve Marwan Kenzari tarafından hayat verilen Ishmael eşlik ediyor. İlk sinema filmi deneyimini yaşayan Amer, çekimlerde dublör gerektiren kimi sahnelerin de altından kalktığını gururla anlatmakta. Kenzari’yse canlandırdığı karakterin Kahndaq’ın geçmişine dayanan köklerinden oldukça keyif aldığını belirtiyor. Barışçı değilim — Teslim de olmam!


Black Adam Dünyasını Kurmak


Black Adam’ın çekimleri 2021’in ilk aylarında başlamış olsa da yapım ekibinin çalışmaları 2019 yılına kadar uzanıyor. Görsel Efekt Yönetmeni Bill Westenhofer ve tasarımcı Tom Meyer, Black Adam’ın dünyasının beyaz perdeye nasıl yansıtılabileceği konusunda çalışmalarına oldukça erken başlamışlar. Meyer, 5000 yıl boyunca türlü türlü işgal ve yıkımlar geçirmiş Kahndaq’ı tasarlarken günümüz Roma’sında antik harabelerin modern yapılarla iç içe var oluşlarından özellikle etkilendiğini ve esinlendiğini belirtiyor.  

Hayali Ortadoğu ülkesi Kahndaq’da geçen sahnelerin çekiminin, yazın rekor sıcaklıkta günlerine denk gelmesi ekip için biraz tatsız, ama bir yandan da filme orijinallik katan bir sürpriz olmuş. Deneyimli ve yetenekli isimlerden oluşan yapım ekibinin, Temmuz sıcağına rağmen işlerini başarıyla tamamladıkları, yönetmen tarafından övgüyle anlatılmakta.


Köstüm ekibinin özellikle uğraştığı bir detayın, süper kahraman kostümlerine “süper kaslı” görünüm verebilmek için dolgular ve destekler yerleştirmek olduğu özellikle belirtilmekte. Tabii, film için kondisyon tutmaya 1 yıl kadar önce başlamış olan Dwayne Johnson için bunun gerekmediği de hatırlatılıyor. Kostüm tasarımcıları, Black Adam’ın kıyafetindeki yıldırım simgesi gibi detayların onun geçmişindeki olayları temsil ettiğini işaret etmekteler. Bu tasarımların geliştirilmesi sürecindeyse New York’taki Metropolitan Museum of Art müzesinin Ortadoğu koleksiyonları ilham kaynağı olmuş. Tasarımcılar antik Kahndaq için özgün bir alfabe bile geliştirmişler. Hawkman kostümündeyse tasarımcılar daha özgür çalışma olanağı bulmuş, ancak karakterin Mısır’a dayanan köklerinin mutlaka hissedilmesini sağlamışlar. Pierce Brosnan’ın canlandırdığı Doctor Fate karakteriyse, sürekli havada süzülen bir kahraman olduğu için tamamen bilgisayarda oluşturulmuş. Karakterin yanından ayırmadığı altın başlığı, fiziksel olarak üretilen tek aksesuarı. Tam bir profesyonel olarak tanımlanan Brosnan’ın hareketlerini dijital ortama aktaracak çalışmaları zorlanmadan tamamladığı belirtilmekte. 


Kökenleri müzik videolarına dayanan yönetmen Collet-Serra, güçlü karakterleri ekrana yansıtırken bu deneyiminden çok yararlandığını belirtiyor. Filmin yapımında en çok işe yarayan fikirlerden birisiyse, her yöne gidebilen uzaktan kumandalı, mini bir platform tasarlamaları olmuş. Üzerindeki kameralarıyla, hareketli sahnelerde Dwayne Johnson’ı takip edebilen bu robot platformun çekimleri daha sonra pürüzsüz hale getirilip, filmde kullanılmış. Uçma sahnelerindeyse yaklaşık 6 ton ağırlığında bir robot koldan yararlanılmış. Yapımcılar, programlanabilir bu robot sistemin gelecekteki filmlerde standart çekim ekipmanlarından olacağından emin. 


Filmin epik müzikleri, besteci Lorne Balfe imzasını taşıyor. “DC Evreni’nin kötü çocuğunun müziğini bestelemek heyecan vericiydi” diyor müzisyen. “Karakterin geçmişinin ağırlığını ve ihtişamını yansıtmak için nefesli sazları bolca kullandık, bir yandan da bunları daha tempolu, melodik bölümlerle dengeledik. Müziklerde yoğun olarak koro kullanmamız da karakterin kişiliği ve hikayesiyle uyum sağladı.”

Oyuncu ve yönetmen Johnson, hayata geçirmek için çok uzun süre beklediği bu filmin, sonuçta beklemeye değdiğini düşünüyor. “Uzun süredir Hollywood’dayım ve her parçanın mükemmel şekilde bir araya geldiği o nadir anları artık iyi biliyorum. Black Adam böyle bir şey, çok özel bir film ve hepimiz sonuçtan gurur duyuyoruz. Black Adam’ın izleyicilerle buluşmasını sabırsızlıkla bekliyorum.”FİLMİN İLGİNÇ BİLGİLERİ


Yapımcı/başrol oyuncusu Dwayne Johnson ve yapımcı Hiram Garcia uzun zamandır arkadaşlar ve diğer yapımcılar Beau Flynn ve Dany Garcia da küçükken hevesli birer çizgi roman hayranlarıydılar.


Ekip çekimler için hazırlık yaparken, yönetmen Jaume Collet-Serra sette her gün müzik çalardı. BLACK ADAM yıldırım logosuyla süslenmiş özel, eski tarz müzik kutusundan çıkan melodiler ortamı havaya sokuyordu.


Oyuncu kadrosundan Mo Amer’e de kendi şarkı listesini daha küçük ama yine de güçlü müzik setinde paylaşması konusunda güveniliyordu.


Black Adam’ın süper kıyafetinin prototipi içinde dolgu malzemeleri vardı ve kendi kasları daha büyük olan yıldız Dwayne Johnson'a uymuyordu. Bu nedenle da dolgu malzemelerine gerek kalmadı.


Adalet Topluluğu üyesi Hawkman'i oynayan Aldis Hodge, aynı zamanda profesyonel bir saat tasarımcısıdır ve kendi kol saati tasarımlarından birini, ikinci kişiliği, teknoloji milyarderi Carter Hall olarak takıyordu.


Quintessa Swindell'in karakteri Maxine Hunkel, namıdiğer Cyclone, "Oz Büyücüsü"nün büyük bir hayranıdır ve Quintessa bu tutkuyu karakterinin yansıtılmasında kullandı.


Oyuncular Noah Centineo ve Mo Amer sık sık Trilith Studio'ya gelerek ve boş zamanlarını diğer oyuncular ve set ekibiyle geçirdi.


Oyuncu kadrosunun en genci olan Bodhi Sabongui, Amon rolü için kaykay sürmeyi öğrendi.


Oscar Ödüllü SFX süpervizörü JD Schwalm, filmde görülen roketatarlardan gelen mavi renkli patlayıcı karışımı oluşturmak için bakır klorür kullandı.


VFX ekibi, filmin kurgusal Kahndaq ortamındaki belirli sahnelerde gerekli olan büyük kalabalık ortamlarına yerleştirmek için ana oyuncular ve arka plan oyunculardan 800 farklı vücut taraması yaptı.


Dwayne Johnson'ı uçurmak için havaya kaldırmada kullanılan robotik kol, dünyanın en büyük robot üreticilerinden biri tarafından yapılmış ve otomobil, tekne ve TIR montajı yapan bir model modifiye edilerek oluşturuldu.


Film boyunca çeşitli sahnelerde kullanılan kurgusal Kahndaq dili, yapım tasarımcısı Tom Meyer tarafından uzun süredir birlikte çalıştığı grafik sanatçısına yaptırıldı.


Yapımcılar, DC Evreni ve Super Heroes'un kartal gözlü hayranları için, filmin içine çok sayıda sürpriz yerleştirdi.Karakter Tanıtımları


Teth-Adam / Black Adam

Savaşçıya dönüşen köle olarak tanınan fani köle Teth-Adam'a tanrıların güçleri bahşedilmişti. Bu güçleri intikam için kullandığında, gömüldü ve Black Adam oldu. Yaklaşık 5.000 yıl sonra, Black Adam tutsaklıktan kurtulur ve kendine has adalet biçimine, Adalet Topluluğu’nu oluşturan kahramanlarca meydan okunur.


Carter Hall / Hawkman 

Hawkman, Nth metalden yapılma ve yerçekimine meydan okuyan kıyafetiyle fiziksel hünerlerini güçlü bir ahlak duygusuyla birleştiriyor. Gelişmekte olan Adalet Topluluğu’nun genç üyelerine yılların bilgisini ve deneyimini aşılayan Carter Hall olarak bilinen adam, küresel istikrarı korumak için savaşıyor ve Black Adam da dâhil olmak üzere hiçbir şeyin veya hiç kimsenin yoluna çıkmasına izin vermeyecek.


Kent Nelson / Doctor Fate

Antik uzaylı altın Kader Kaskı’nı takan Kent Nelson, nazik bir akademisyenden büyücü Doctor Fate’e dönüşür. Adalet Topluluğu’nun kurucu üyelerinden biri olan Doctor Fate, güçlerini sihir kullanmak, illüzyonlar oluşturmak ve geleceği görmek için kullanabilir.


Al Rothstein / Atom Smasher

Adalet Topluluğu’nun en yeni üyelerinden biri olan 20 yaşındaki Al Rothstein, moleküler yapısını değiştirip süper kahraman Atom Smasher olmak için devasa boyutlara uzayabilir. Atom Smasher, deneyim konusunda eksiklerini kaba kuvvet ve sonsuz gençlik iyimserliğiyle telafi ediyor.


Maxine Hunkel / Cyclone

Sadece 19 yaşında olan Maxine Hunkel kötü bilim uzmanları tarafından nanoteknoloji deneylerine tabi tutulduktan sonra, rüzgârı zihniyle kontrol etme -kelimenin tam anlamıyla- yeteneğine sahip bir doğa gücü hâline geliyor. Süper kahraman Cyclone olarak, Adalet Topluluğu’na sosyal adalet tavrı ve benzersiz bir güç getiriyor.


Adrianna

Onlarca yıldır Kahndaq'ta askeri işgalin baskısı altında yaşayan korkusuz bir özgürlük savaşçısı bir kaçağa dönüşmüş. Adrianna, başta oğlu Amon olmak üzere Kahndaq halkını korumak için her şeyi yapacaktır.


Karim

Karim, Adrianna'nın erkek kardeşi, Amon'un dayısı ve kız kardeşi gibi sadık bir Kahndaq özgürlük savaşçısıdır. Bir elektrikçi olarak, yalnızca baskıcı işgalci militan güçlerin atlatılmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda en ciddi görevlere önemli bir beceri seti ve hoş bir mizah anlayışı getirir.


Filmin mmknmrtb notu:   50   /100