7.10.21

Beats By Girlz Türkiye’nin ikincisi için başvurular başladı!Beats By Girlz Türkiye’nin kendi müziğini yapmak isteyen genç kadınlar için hazırladığı ve ücretsiz düzenlediği müzik atölyelerinin ikincisi için başvurular bugün başladı. 

İlki Temmuz ayında yapılan ve DJ, prodüktör ve besteci olmak isteyen genç kadınlara yönelik yenilikçi bir müzik eğitimi sunan Beats By Girlz Türkiye atölyeleri 14-25 yaş arası gençlere açık olacak ve 10 Kasım-15 Aralık tarihlerinde çevrimiçi ve fiziki olarak gerçekleşecek. New York merkezli Beats By Girlz ağının 2013’te başlattığı ve dünyaca ünlü müzik konservatuarı Berklee College of Music hocalarının da desteğiyle geliştirilmiş bir eğitim programı sunan atölyelere katılanlar ayrıca, müzik teknolojilerinde en çok tercih edilen müzik prodüksiyon yazılımı Ableton Live’ın 11 (Intro) versiyonuna da ücretsiz sahip olacaklar. 

Türkiye’den müziğe ilgi duyan bütün genç kadınlara açık olacak ve beatsbygirlzturkey.com adresinden yapılacak atölye başvuruları 5 Kasım’da sona erecek.


Beats By Girlz Danimarka

New York merkezli Beats By Girlz ağının Türkiye ayağı olarak Haziran ayında kurulan, müzik endüstrisinde cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadın emeğinin görünürlüğü için projeler üreten Beats By Girlz Türkiye’nin büyük ilgi gören atölyelerinin ikincisi için başvurular bugün (6 Ekim) başladı.

Kendi müziğini yapmak ve yeteneğini geliştirmek isteyen genç kadınlara ücretsiz eğitim olanağı sağlayan atölyeler İstanbul’da fiziki koşullarda, farklı şehirlerden katılacaklar için de çevrimiçi gerçekleşecek. Katılımcının bilgi seviyesine yönelik dijital müzik programları, müzik teorisi, müzik prodüksiyonu gibi birçok farklı alanda derslerden oluşacak atölyeler, 14-25 yaş arası gençlere açık olacak ve 10 Kasım-15 Aralık 2021 tarihlerinde yapılacak.

Beats By Girlz ağının 2013’ten beri yürüttüğü ve ABD’nin birçok eyaletinin yanı sıra, aralarında Lizbon, Danimarka, Almanya, Güney Afrika ve İspanya’nın da olduğu 27 ülkede gerçekleşen atölyeler, dünyaca ünlü müzik konservatuarı Berklee College of Music hocalarının da desteğiyle geliştirilmiş ve tüm dünyada eş zamanlı olarak kullanılan bir müzik eğitim programı sunuyor.


Beats By Girlz Güney Afrika

Genç kadınların müzik prodüksiyonu, kompozisyon, ses mühendisliği gibi alanlarda kendilerini keşfetmeleri, geliştirmeleri ve bilgiye eşit koşullarda ulaşabilmelerine yönelik hazırlanan atölyelere katılanlara ayrıca, müzik teknolojilerinde en çok tercih edilen müzik prodüksiyon yazılımı Ableton Live’ın 11 (Intro) versiyonu da ücretsiz sunulacak.

Beats By Girlz Türkiye’nin kurucusu da olan yapımcı, ses tasarımcısı ve müzisyen Beril Sarıaltun’un eğitmenliğinde gerçekleşecek atölyelere başvurular 5 Kasım Cuma günü sona erecek.

Haziran 2021’de çevrimiçi düzenlenen bir buluşma ile çalışmalarına başlayan Beats By Girlz Türkiye, müzik profesyonelleri, sivil toplum örgütleri ve özel sektörle ortak projeler üretmeye devam ederken, yeterince temsil edilmeyen kadın müzisyenlerin görünürlüğüne yönelik çalışmalarını da sürdürecek.

Başvuru Formu için buraya tıklayınız.