21.10.21

AnnetteDünyaca ünlü bir opera sanatçısı olan Ann ve kitleleri kendine hayran bırakan bir komedyen olan Henry, aşkı birbirlerinde bulmuşlardır. 

İlişkileri boyunca olduğu gibi evlilikleri de, Ann'in hamileliği ve ilk çocuklarının doğumu da basının ve halkın gözleri önünde yaşanır. Ancak Ann ve Henry'nin ilişkisi, kızları Annette'in doğumu ile bozulmaya başlar. 

Bir yat gezisinde yaşananlar ise bu ailenin kaderini tamamen değiştirecektir.


2021 Cannes Film Festivali’nde prömiyerini yapan ve En İyi Yönetmen ödülünü kazanan Annette bu senenin en çok beklenen filmlerinden. 

Başrollerindeki Star Wars ve Marriage Story filmlerinin yıldızı, Oscar adayı Adam Driver ve La Vie En Rose filmiyle Oscar ödülü alan ünlü Fransız oyuncu Marion Cotillard, filmde unutulmaz performanslar sergiliyor.

Annette,“Kutsal Motorlar” ve “Köprü Üstü Aşıkları” gibi kült filmlerin dahi ismi Leos Carax yönetmenliğinde ve Sparks grubunun film için özel bestelediği şarkılar eşliğinde unutulmayacak bir müzikal aşk hikayesi.

Annette, 22 Ekim'de sinemalarda gösterime giriyor.Bunları Biliyor Muydunuz?


Leos Carax ve Sparks Kardeşler, film üzerinde 8 yıl çalıştılar.


Oyunculardan Simon Helberg, filmde yer alabilmek için Fransız vatandaşı olmayı kabul etti.


Sparks kardeşlerin yazdığı senaryoya göre Rihanna’nın filmde küçük bir cameo’su olacaktı fakat sonradan sahne iptal edildi.


Sparks Kardeşler, Carax ile anlaşmadan önce 70lerde Jacques Tati ile, 80lerde ise Tim Burton ile bir müzikal yapmayı planladılar, fakat iki proje de hayata geçirilemedi.


Yönetmen Carax film için yazılan 42 şarkıya da kendi dokunuşlarını yaptı.Hayat dolu ve enerjik, gerçek bir sinema deneyimi!

RogerEbert.com


Leos Carax’ın sınırları zorlayan dünyasına girmelisiniz!

Associated Press


Özlediğimiz sinema geri döndü!

Daily Telegraph


Filmin mmknmrtb notu:   8   /10