28.3.17

Tiyatroevi: AyrılıkSevilen oyuncular Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış, usta kalem Behiç Ak’ın yazdığı Ayrılık adlı komedi oyunu için aynı sahnede!

Yönetmenliğini Prof. Dr. Semih Çelenk’in üstlendiği Behiç Ak imzalı oyun, Tiyatroevi tarafından sahneye konuyor.

2000 yılında Prof. Dr. Semih Çelenk ve Hamit Demir önderliğinde kurulan, önceki yıl Fırat Tanış’ın da bünyesine dahil olduğu Tiyatroevi; yaratıcı, çağdaş ve çağına tanıklık eden çalışmalar ortaya koymayı amaçlıyor.

Behiç Ak mizahının en belirgin izlerini taşıyan Ayrılık; boşanmış bir çiftin ayrıldıktan bir yıl sonra bir araya gelmesiyle giriştikleri, evlilik ve ayrılık süreçlerinin ironik ve gülmece yüklü bir sorgulaması..

İkili hayata, budalalıklarımıza, sevimliliklerimize dair eğlenceli, sıcak bir güldürü olan Ayrılık'ın her anı, birilerimizin hayatında yaşadığı anlarla örtüşüveriyor.

Sahnedeki insanlar bize bir anda çok tanıdık geliyor, ama sonra biz bu hataları hiç yapmamışız, yapmazmışız gibi onların budalalıklarına, şaşkınlıklarına gülüyoruz.
Ayrılık; budalalık ve uyumsuzluklar üzerine kurulu, çok sıradan olanın içindeki tuhaflığa büyüteç tutan, izleyicisini şaşırtan, kucaklayan, onun zekasını önemseyen bir komedi.

Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış’ı aynı sahnede buluşturan oyun, bu mizah büyütecinden kendi hayatımızı gözleme imkanı veriyor: Herşeyi o kadar çok konuşuyor ve tartışıyoruz ki, ağız tadıyla bir omlet bile yiyemiyoruz.
Sahne tasarımını Başak Özdoğan’ın, ışık tasarımını Emrah Sürücü’nün, müziklerini Ebruli Muharrem’in, afişini Emre Duygu’nun yaptığı oyunun fotoğraflarını ise Dilan Bozyel çekti.

Sezonun en iddialı komedisi Ayrılık, 1 Nisan 2017, Cumartesi akşamı Profilo Kültür Merkezi’nde izlenebilir.

Başlama saati 20: 30 olan oyunun biletleri, salonun gişesinde ve Biletix’te!