12.12.16

Kronik Kolektif : Vahşet TanrısıTülin Özen, Tansu Biçer, Çetin Sarıkartal ve Roza Erdem’in birlikte rol aldığı, geçen sezonun beğeni toplayan oyunu Vahşet Tanrısı, yeni sezonda da hız kesmiyor!

Fransız oyuncu, senarist ve oyun yazarı Yasmina Reza’nın kaleme aldığı, Zeynep Avcı’nın dilimize çevirdiği Vahşet Tanrısı; 11 yaşında iki çocuğun kavga etmesinin ardından aileleri arasında başlayan tartışmanın doğurduğu ilginç olayları konu alıyor.

Yönetmenliğini Saim Güveloğlu’nun yaptığı oyunun başrollerini ise; Tülin Özen, Tansu Biçer, Çetin Sarıkartal ve Roza Erdem paylaşıyor.

Vahşet Tanrısı’nda, on bir yaşındaki Ferdinand Reille, Bruno Houillié'nin suratına bir sopayla vurur.
Ancak  Bruno’nun annesi Veronique Houillié ifadesini, "Bu eylem sonucunda üst dudakta bir şişkinlik meydana geldi, iki dişi kırıldı, soldaki kesici dişin siniri hasar gördü." şeklinde verir.
Houillié ve Reille çiftleri bu olayı tatlıya bağlamak için bir araya gelirler, fakat oyun devam ettikçe aile bireyleri gittikçe çocuklaşmaya başlar ve oyun bir kaos içinde sonuçlanır.
Dramaturjisini Kronik Kolektifin, yönetmen yardımcılığını Sezer Arıçay’ın üstlendiği oyunun dekor ve kostüm tasarımında Hilal Polat, ışık tasarımında Utku Kara, grafik tasarımında ise Evren Erlevent imzası var.Kronik Kollektif tarafından sahneye konan Vahşet Tanrısı; 15 Aralık 2016 Perşembe akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde izlenebilir. 
Başlama saati 20:30 olan oyuna ait biletler; Biletix’ten ve Trump Kültür ve Gösteri Merkezi gişesinden temin edilebilir.