9.4.16

'Yemekteydik ve Karar Verdim' 15 Nisan'da vizyonda!.Görkem Yeltan’ın yönetmenliğini yaptığı, ilk uzun metrajlı filmi Yemekteydik ve Karar Verdim 15 Nisan Cuma günü Başka Sinema programıyla vizyona girmeye hazırlanıyor.

Son olarak 7-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek 35. İstanbul Film Festivali programına seçilen Yemekteydik ve Karar Verdim, festivalde hem Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü, hem de bu yıl ilk kez kadın erkek eşitsizliğine dikkat çekmek amacıyla kadın yönetmenlerin filmlerine verilecek Audentia Ödülü için yarışacak.

Rıza Gürsoy ve ailesinin Kurban Bayramı süresince yaşadıklarının anlatıldığı filmde Arzu Okay, Mehmet Güreli ve Sema Poyraz gibi duayen isimlere, başrollerde Gökçer Genç, Ayçıl Yeltan, Kaan Çakır, Turgay Aydın, Görkem Yeltan, Ilgaz Kocatürk ve Yasemin Zamanpur eşlik ediyor.
Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Arzu Okay da 37 yıl sonra bu filmle sinemaya geri dönüyor.

Ayrıca Emre Altuğ, Ayça Bingöl, Asuman Kafaoğlu Büke, Firuze Engin, Şencan Güleryüz, Ruhi Sarı ve Gürkan Uygun gibi önemli isimler filmde cameo olarak karşımıza çıkacaklar.

Görkem Yeltan

Burcu Aktaş, Yalçın Akyıldız, Nilüfer Uğur Dalay ve Görkem Yeltan’ın senaryosunu beraber kaleme aldıkları Yemekteydik ve Karar Verdim’in yapımcılığını Yeditepe Film üstleniyor.
Görüntü yönetmenliğini Ercan Özkan’ın gerçekleştirdiği filmin kurgusunu Çiçek Kahraman, özgün müziklerini ise Yalçın Akyıldız yapıyor.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği alan filmin çekimleri geçen aylarda İstanbul, Gebze ve Bodrum’da, post prodüksiyonu ise İtalya’da gerçekleştirildi.


Filmin mmknmrtb notu :  3.5 / 5