21.05.2016

Alamet-i Kıyamet - TarikatAsteros Film'in yapımcılığını, Doğa Can Anafarta'nın yönetmenliğini yaptığı Alamet-i Kıyamet Tarikat filmi 20 Mayıs’ta sinemalarda gösterime girdi.

Film 1999 yılında ülkemizde ve dünyada yaşanan olayları ‘korku - gerilim’ türüyle ele alıyor.

Hikayenin merkezinde hamile olan ve yalnız yaşayan Elif yer alıyor. Tuhaf komşularıyla birlikte 72 No’lu apartmanda yaşayan ve hayatı bir karabasana dönen Elif’in yaşadıklarına tanıklık edeceğiniz Alamet-i Kıyamet hikayesi, mitolojisi ve korkunç karakterleriyle öne çıkıyor.

Yönetmen görüşü

Yıllardır televizyonu açtığımızda izlediğimiz her haberden sonra kıyamet yaklaşıyor, kıyamet habercisi diyoruz çünkü her yıl haberler git gide kötüleşiyor. Sırf yurtiçi değil yurt dışında açlık, cinayet, hastalık savaşlar gündelik normal bir durum hali aldı. Her gün bir kadın cinayetiyle karşı karşıyayız.

Ülkemizde bu kadar korkunç olaylar yaşanırken kötülüğün yanı başımızda doğmuş olma ihtimalinin olasılığını hiç düşündünüz mü?Kötülük belki internet, belki kapitalizm belki savaşlar belki insanlar ama kötülük elbet bir gün beden bulacak.Onun beden bulması için savaşan tarikatlar belki yıllar önce mücadeleyi kazandı fakat son savaş bizi bekliyor.Bu savaş okyanus ötesindeki ülkelerle de olabilir yanı başınızda ki komşularla da fakat asıl savaş her zaman iyilik ve kötülük arasındadır.Çıkış noktamızda bu konuları temel alıp daha sonra ülkemizde tarikatlara karşı duyulan ilgi ve 1999 yılında yaşanan satanizm furyasını birleştirdiğimiz görüntü ve hikaye işleme anlamında yenilik yaratacak film yaptık, emeğe geçen ve izleyen herkese şimdiden teşekkürler.Yönetmen, Senarist: Doğa Can Anafarta
Yapımcılar: Kanat Doğramacı, Oğuzhan Başoğlu
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Başbaran
Yapım: Asteros
Tür: Korku, Gerilim
Müzik: Temel Zümrüt
Kurgu: Vedat Ergin
Süre: 90 Dakika
Dağıtımcı: Pinema
Vizyon Tarihi: 20 Mayıs 2016
Yapım yılı: 2015
Oyuncular: Büşra Çubukçuoğlu, Funda Ersin, Murat Onuk, Doğuş Gün Demir, Müge Esmeray, Belgi Saygı, Enis Zeytinler, Sedat Savtak.

Filmin mmknmrtb notu :  1 / 5