4.01.2016

'mmknmrtb 2015'in Kısa Analizi8 yılı aşkındır hizmetinizde olan ve her geçen yıl hem kalitesini, hem de okur sayısını katlayarak arttıran mümkünmertebe, kendi yayın alanının zirvesine doğru yaptığı zorlu yolculuğu, ilk günkü coşkusuyla sürdürüyor..

Sinema ağırlıklı güzide blogunuzun 2015 yılı içerik muhasebesini yaptığımızda görüyoruz ki yıl boyunca toplam 427 yazı girilmiş (geçen yıl bu sayı 340 idi).
50 adetle en çok yazıyı Ağustos ayında, en az yazıyı da 24'er adetle Şubat ve Temmuz aylarında girmişiz..

2015 yılı içinde -her biri on binlerce kez tıklanarak- en çok okunan 10 yazıyı belirlediğimizde ise, gördük ki bütün yazılar, yine 'sinema' kategorisinden..

Bu sayımsal sonuçları analiz ettiğimizde görüyoruz ki; en çok okunan 10 yazının 5'i filmlerin yapım notları, 3 adeti 'özgün' eleştiri, 2 adeti de geleneksel 'numan Ödülleri' yazısı..

Bu sonuç ilk bakışta biraz 'hüzün verici' gibi görünse de, 'Kod Adı K.O.Z.' için yazdığımız yazının -hem de açık arayla- birinci sırayı alması ve buna, 'Fifty Shades of Grey' kritiğinin eşlik etmesi de gurur verici bence..

'Fifty Shades of Grey' demişken, bu filmin hem yapım notunun, hem de eleştirisinin en çok okunanlar listesine girmesini açıklayabilmek için uzman olmaya gerek yok sanırım; seks satar!.

Seneye görüşmek üzere, hepinize güpgüzel bir yeni yıl dileriz..

mmknmrtb mütevelli heyeti


İşte o sıralı ve seksi liste:


Kod Adı K.O.Z.1)  Kod Adı K.O.Z. :: Ak Kaşıklar Paralellere Karşı


2)  Fifty Shades of Grey / Grinin Elli Tonu


3)  Big Hero 6 / 6 Süper Kahraman


4)  Fifty Shades of Grey :: Issız Adam Amerika'da


5)  Birdman


Fifty Shades of Grey


6)  'Çekmeceler' Ahlâk Kilitlerini Kurcalıyor!.


7)  2014 NumaN Ödülleri :: Yılın 'En Kötü' Filmleri


8)  Kocan Kadar Konuş :: Türk Kızı Evlenmeden Duramaz


9)  8 Saniye'nin fragmanı ve afişi yayınlandı!.


10)  2014 NumaN Ödülleri :: Yılın 'En İyi' Filmleri Big Hero 6