11.12.2015

'Ferhangi Şeyler' 2000. kez perde açıyor!.Usta oyuncu Ferhan Şensoy’un 1987’den beri aralıksız oynadığı tek kişilik gösterisi Ferhangi Şeyler, 25 Aralık Cuma akşamı Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki 2000. oyunuyla, “en çok oynanan tiyatro oyunu” olarak bir kez daha dünya tiyatro tarihine geçecek.

Gündelik olayların, Ferhanca bir mizah penceresinden değerlendirildiği Ferhangi Şeyler'de, görmesek de kendilerini hissettiren, hepimizin hayatının içinde olan, mizah dolu sosyal çevremizden karakterler var.

Ev sahibi Orkinos Hanım (alt katta oturuyor), bakkalın çırağı, bakkalın aptal çırağı, bakkalın daha aptal çırağı (sürekli çırak değiştiriyor!), avukat aptal Tayfun, popüler kültür için müzik yapmaya çalışan müzisyen ve telefonda yanlış numara çevirip numarayı teyit edenler...

2000. kez perde açmaya hazırlanan gösteride usta oyuncu güncel, sıradan olaylara, mahalle ilişkilerine, yakın geçmişten günümüz politikacılarına, iktidara, din algısına ve THY personeline kadar ince eleştiriler yapıyor.

25 Aralık 2015, Cuma akşamı saat 20:30’da Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki 2000. Ferhangi Şeyler oyununa ait biletler, Biletix’ten ve Bostancı Gösteri Merkezi gişesinden temin edilebilir.

Bilgi için:  
aysaorg.com
biletix.com