9.02.2016

'Dünyanın En Güzel Kokusu' 12 Şubat’ta sinemalarda!.Baş rollerini Tuba Ünsal ve Rıza Kocaoğlu’nun paylaştığı Dünyanın En Güzel Kokusu filminin merakla beklenen fragmanı yayınlandı!

Uğur Yağcıoğlu’nun yazıp yönettiği film, arkadaşlıkla başlayıp, çocuk özlemiyle aşkın bambaşka bir haline dönüşen bir modern zaman masalını anlatıyor.

Arkadaşlık aşka dönüşür mü?
İki en yakın arkadaş bir gün birbirlerine aşık olabilir mi?
Aşk bu kadar yakınınızdayken görünmez olabilir mi?

Bütün bu soruların cevabını, kendi hikayesi içinde veren Dünyanın En Güzel Kokusu, bir aşk ve çocuk özlemi hikayesinin arka planında, günümüz ilişkilerine eleştirel, mizahi, dramatik bir bakış sunuyor.

Aşkın, flörtün, evliliğin tükendiğinde, yeni bir ilişki şekli bulunması gerektiğine inanan, ilişkiye doymuş şarkı sözü yazarı bir adam Hakan (Rıza Kocaoğlu) ve o adamın en iyi arkadaşı, zor zamanlarında hep yanında olan bir kadın, Derya (Tuba Ünsal)..

Karşılarına kim gelse sığ kalır, ilişki yaşamak ve evlilik onları zorlar. Öte yandan her ikisi de giderek büyüyen bir çocuk özlemi duymaktadır.
Ve bir gün Hakan, ikisinin evlenip bir çocuk yapmalarını teklif eder.

Her şey gelenek ve göreneklere uygun olacak, çocuk olduktan sonra ise bugünün ilişkilerine inanmayan bu iki insan ayrılacak, özlem duydukları tek varlık olan çocuklarına kavuşacaklardır.
Derya’yı zorlar bu teklif, önce kabul etmez; ancak bir gün ne olduysa gelip bu teklifi kabul ettiğini söyler.


Uğur Yağcıoğlu’nun yazıp yönettiği Dünyanın En Güzel Kokusu'nda Tuba Ünsal ve Rıza Kocaoğlu’nun yanı sıra; Burak Altay, Esra Ruşan, Nezih Tuncay, Feriha Eyüpoğlu, Açelya Akkoyun gibi güçlü oyuncular rol alıyor.

Filmin çekimleri, İstanbul ve Amsterdam’da yapıldı.
Çekimleri ve post prodüksiyonu eş zamanlı yürütülen film, değişik hava koşullarının kullanılabilmesi amacıyla Nisan-Haziran ve Kasım aylarında gerçekleştirildi.

Yapımcılığını Endemol Shine Türkiye ve Böcek Film’in, süpervizörlüğünü Ömer Faruk Sorak’ın, uygulayıcı yapımcılığını ise Ali Temiz’in üstlendiği Dünyanın En Güzel Kokusu, 12 Şubat 2016’da vizyona girmeye hazırlanıyor.