8.10.2015

Strange Magic :: Benim gönlüm bir kelebekStrange Magic, Lucasfilm Ltd. tarafından Bir Yaz Gecesi Rüyası'ndan ilham alınarak yapılan zıpır bir peri masalı. 

Bu animasyonda güçlü bir iksir için verilen savaşta goblinler, elfler, periler ve diğer yaratıklardan oluşan renkli karakterlerin hikayesi, son 60 yılın popüler şarkılarından esinlenerek anlatılıyor. 

Lucasfilm Animation Singapore and Industrial Light & Magic, birinsi sınıf bir animasyon ve müthiş görsel efektlerle büyüleyici bir ormanın altını üstüne getiriyor. 

Gary Rydstrom tarafından yönetilen, George Lucas tarafından yazılan, Strange Magic / Tuhaf Bir Sihir 2 Ekim’de vizyona girdi. 

Oldukça iyi çizimlerle oluşturulmuş çok renkli dünyasında, çok çeşitli karakterler barındırmasına karşın, çok basit, klişe ve derinliksiz senaryosuyla vasatı aşamayan bir film..


Fantastik literatürün çoğu mahlukatını içeren; iyi ile kötü ve aşk ile nefret arasındaki ezeli maçı bir 'Rock müzikal' havasında anlatan bu animasyon, çocuklara değil de ergen romantiklere hitap ediyor..


Ünlü ozan Aşık Serteli'nin, "Benim gönlüm bir kelebek / Nereye konacağını nerden bilek." beytini (kebap olanı değil ha, şiir olanı) doğrulayan bir finale sahip Strange Magic, "Kişileri dış görünüşleriyle değerlendirmemeli; kendilerine mümkün olduğu kadar yaklaşarak, iç dünyalarının gerçekliğini keşfetmeli." diyor..
Valla doğru diyor..Strange Magic / Tuhaf Bir Sihir

Yönetmen: Gary Rydstrom
Senaryo: Irene Mecchi, Gary Rydstrom
Yapım: 2015, ABD, 99'

2.5 / 5