19.09.2015

'Nefesim Kesilene Kadar' 30 Ekim'de vizyonda!.Dünya galası 65. Berlin Film Festivali’nde yapılan, Emine Emel Balcı’nın ilk filmi Nefesim Kesilene Kadar 30 Ekim 2015’te Başka Sinema kapsamında vizyona girmeye hazırlanıyor.

Filmin başrol oyuncusu Esme Madra geçtiğimiz aylarda Güney Kore’de düzenlenen ve Asya’nın en prestijli film festivalleri arasında yer alan 16. Jeonju Film Festivali’nden ‘Özel Mansiyon’ ödülüyle dönmüştü.

Emine Emel Balcı’nın yazıp yönettiği Nefesim Kesilene Kadar 65. Berlin Film Festivali dünya galası sonrası çok sayıda uluslararası festivalden davet aldı ve bugüne kadar İtalya’da Middle East Film Festivali, Belçika’da MOOOV, Danimarka’da CPH PIX, Fransa’da, İran’da Fajr Film Festivali, Fransa’da La Rochelle ve Gindou, Sırbistan’da Palic, Meksika’da Guanajuato, Brazilya’da Indie Film Festivali, İngiltere’de Cambridge, Polonya’da Katowice Ars Independent film festivallerine katılma başarısı gösterdi.

Film, önümüzdeki aylarda Marsilya Kadın Filmleri Festivali, Viyana Film Festivali, Los Angeles AFI Fest, Kalküta ve Göteburg film festivallerine katılarak uluslararası yolcuğuna devam edecek.


Nefesim Kesilene Kadar, bir tekstil atölyesinde ortacılık yapan Serap’ın hikayesini konu alıyor.
Serap’ı, genç oyuncu Esme Madra’nın canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca, Rıza Akın, Sema Keçik, Gizem Denizci, Ece Yüksel ve Uğur Uzunel yer alıyor.


Çekimleri İstanbul'da, uluslararası bir ekiple gerçekleştirilen film, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra, Avrupa Konseyi'nin ortak yapım fonu Eurimages, Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya bölgesi yapım fonu Film und Medien Stiftung NRW ve İstanbul Film Festivali’nin ortak yapım platformu Köprüde Buluşmalar kapsamında verilen Türkiye-Almanya Ortak Yapım Geliştirme Fonu tarafından da desteklenmişti.

Filmin mmknmrtb notu ::  3 / 5