19.11.22

One Piece Film: Red

 


Tüm dünyadaki satışlarıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na giren One Piece serisinin yeni filmi "One Piece Film: Red", 25 Kasım’da sinemalarda.Bugüne kadar ABD’de en yaygın gösterime giren anime olan One Piece Film: Red, ilk gününde 4.8 milyon dolar hasılatla 1.sırada açılışını yaptı. Japonya’da ise 13 milyon izleyiciyi geçerek 2022’de en çok izlenen film oldu.

1000'in üzerinde bölüme ulaşan, 58 ülkede 500 milyonun üzerinde kopya satarak Guinness rekoru kıran One Piece, Batman ve Superman’in ardından tarihin en çok okunan 3.çizgi serisi. Birinci ve ikinci sırada ise Batman ile Superman geliyor.

Serinin yaratıcısı Eiichiro Oda’nın bizzat yapımcısı olduğu filmin yönetmenliğini ise Gorô Taniguchi üstleniyor. Taniguchi Türkiye’de de popüler olan Yu-Gi-Oh dizisinin yaratıcı ekibinde yer almıştı.DİGİMON ve AY SAVAŞÇISI gibi dünyaca ünlü animelere imza atan yapım şirketinin prodüksiyonunda One Piece Film: Red, yeni karakterleri ve Hasır Şapka Korsanları’nın sürprizlerle ve heyecanla dolu yeni maceralarıyla 25 Kasım’da sinemalarda!

Müzik adası Elegia’da, dünyanın en iyi sanatçısı olarak bilinen ama daha önce yüzü hiç görülmemiş olan Uta, ilk canlı konserini verecek ve hayranlarına kendini gösterecektir. Dünyanın dört bir yanından konsere gelen hayranların arasında Luffy ve Hasır Şapka Korsanları da vardır. Ancak etkinlikler başladığında Uta’yla ilgili onları şok edecek bir gerçek öğrenirler.
Yönetmen: Gorô Taniguchi

Senaryo: Brooklyn El-Omar, Tsutomu Kuroiwa

Yapım Yılı: 2022

Yapım:  Japonya

Dil: Japonca

Renk: Renkli

Tür: Anime

Süre: 115 Dakika