10.11.22

Niloya

 


Yapımını Anibera’nın üstlendiği, Sentries’in lisans sahibi olduğu, öğrenme merakı ile çocukların olduğu kadar ailelerin de tercihi olan Niloya, sevenleriyle bu kez sinemada buluşacak. 

YouTube’da 5 milyon abone sayısı ve TRT Çocuk’ta her gün yayınlanan bölümleri ile 7’den 70’e herkesin ilgisini çeken Niloya’nın merakla beklenen ilk sinema filmi, 11 Kasım’da CGV Mars dağıtımıyla tüm Türkiye’de vizyona giriyor!Eğitici öğretici içerikleri ile yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada çocukların ilgiyle izlediği Niloya, ilk sinema filminde muhteşem bir maceraya atılacak.

Tüm dünyada Türkçe ve işaret dilinin yanı sıra İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce ve Arapça dillerinde de yayınlanan ve 2013 yılından bu yana farklı nesillerin sevgilisi olmayı başaran Niloya, sinemadaki ilk macerasında çocukları büyüleyici bir yolculuğa çıkaracak.


FİLMİN KONUSU:

Niloya ve en yakın arkadaşları her zaman bir süper gibi olmaya özenir ve bu yüzden de sık sık en sevdikleri oyun olan süper kahramancılık oyununu oynarlar. O gün de yine kendilerine basit kostümler ve makyajlar yapmış, köyde koşuşturarak bu oyunu oynamaktadırlar. Tüm gün boyunca çevrede ve doğada gördükleri her şeye karşı bir kahraman gözüyle bakarak, kimi zaman bir hayvanı, kimi zaman da ailelerini kurtarmaya çalışırlar.CGV Mars dağıtımıyla tüm Türkiye’de vizyona girecek filmin galası, Paribu Cineverse Kanyon sinemalarında çocukların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Organizasyonda basın mensuplarının karşısına çıkan ‘Niloya’ ekibi soruları yanıtladı.  

Yönetmen Arkın Aktaç: Uzun yıllardır çocukların sevgilisi olan Niloya karakterinin ilk sinema macerası. Niloya’nın dünyasını ve arkadaşlarını beyazperdeye taşımaktan dolayı çok mutluyuz. Senaristimiz Pervin Atamert’in yazdığı, Sentries’in lisans sahibi olduğu bu projeyi hayata geçirdik. Umarım izleyen herkes çok beğenir. Bu filmin de çok sevileceğini düşünüyoruz, devamının geleceğini umut ediyoruz. 

Senarist Pervin Atamert: Aslında Niloya sevgi dolu ve eğlenceli dünyasıyla uzun yıllardır bizimle, bu kez biraz daha farklı ve bugün bizimle çok önemli bir sır paylaşacak bu filmde. O yüzden minik dostlarımıza çok dikkatli seyretmelerini rica ediyorum. Umarım herkese iyi gelir. 

Sentries Lisans Genel Müdürü Kenan Gökduman: Niloya’nın dünyasına YouTube’dan da ulaşılıyor ve bugüne kadar 5 milyon aboneye ulaştık. Eriştiğimiz istatistiklerle Türkiye’nin en büyük çocuk içerik üreticilerinden biri olarak yerimizi perçinledik. YouTube ana kanalın yanı sıra 5 ayrı dilde içeriklerimizi minik dostlarımızla buluşturuyoruz. İçinde bitmek bitmeyen bir merakı olan Niloya arkadaşlarıyla ve nehir kenarındaki dünyasıyla çok şanslı bir çocuk. Bugün de Pervin Hanım’ın senaryosuyla beraber bizi yepyeni dünyalara götürecekler. Niloya’nın kırdığı izlenme rekorlarını ekiple beraber taçlandırmak istedik ve ara tatilde çocuklara bir hediye vermek istedik . Çok mutluyuz. Bundan sonra devamı gelecektir.   

‘Niloya’nın büyülü dünyasını ilk kez sinema perdesine taşıyan filmin senaryosunu Pervin Atamert, yönetmenliğini Arkın Aktaç, dublaj yönetmenliğini Zeynep Önen üstlenirken müziklerinde ise Deniz Çevik ve Özgür Sevinç’in imzası bulunuyor.