27.12.22

Strange World / Tuhaf DünyaStrange World / Tuhaf Dünya filmi, birbirinden farklı ve bu farklılıkları en önemli görevlerinden birini alt üst etme tehlikesiyle karşı karşıya kalan efsanevi kâşif aile Clade’lerin atıldıkları maceraları ele alıyor. 

Onları bekleyen fantastik yaratıkların yaşadığı, daha önce hiç keşfedilmemiş ve tehlikelerle dolu bir yere yolcuğu hazırlanın! Filmin yönetmeni Don Hall (Oscar® ödüllü “6 Süper Kahraman,” “Raya ve Son Ejderha”), yardımcı yönetmeni ve yazarı Qui Nguyen (ortak yazar “Raya ve Son Ejderha”) ve yapımcısı Roy Conli (Oscar® ödüllü “6 Süper Kahraman”, “Rapunzel”).

 Strange World / Tuhaf Dünya, 25 Kasım 2022'de Türkiye sinemalarında gösterileceği bilgisi verildiği halde vizyona sokulması yasaklanarak, aile değerlerimiz ve milli ahlakımız layıkıyla korunmuştur..

Daha sonra bu film disney+'ta gösterime girince, bizde -ve bizim gibi her açıdan geri kalmış birkaç ülkede daha- yasaklanmak suretiyle dillere destan yücelikteki ahlakımız bir kez daha zararlı unsurların etkisinden uzak tutulmuştur..

Buna sebep olanlar belasını Bülent Ersoy'dan bulsun, bilcümle ibneler de her gece bunları kabuslarında kovalasın!

Amin!!


(Kurucu babamız n.s. bu filmi -hiç bir masraftan kaçınmayarak- yurt dışında izlemiştir.. Müdüriyet)

Filmin mmknmrtb notu:   65   /100