25.4.22

Serkan Küçüközcü'nün kişisel sergisi Anna Laudel’de!


Ayçiçeği, Tuval üzerine akrilik boya, 2022


Anna Laudel, sanatçı Serkan Küçüközcü’nün kullandığı renkler ve figürlerle izleyiciyi yolculuğa çıkaran tablolarının bir araya geldiği "Sınır-sız Devinim" isimli kişisel sergisine 26 Nisan – 10 Haziran 2022 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. 

Küçüközcü, yaşam ve doğayla kurduğu ilişkinin bir göstergesi olarak doğal mekânları tablolarında betimlerken peyzaj resminin çağdaş sanata bakan yüzünü vurguluyor ve dış dünyanın iç dünyamızla olan ilişkisini yansıtıyor. 


Huzur, Tuval üzerine akrilik boya, 2022

Hayatın olağan akışında buzdağının görünmeyen tarafında rolünü sürdüren bilinçaltı, Küçüközcü’nün fırça darbelerinde sınırsız ve zamansız ilişkilerin kurgulandığı bir düzlemde beliriyor. Bilinçaltından gün yüzüne çıkan imgelerle sanatçı çocukluk ve masumiyeti işaret ederken; oyun, oyuncak ve hikayelere ait parçaları birer simge gibi resme taşıyor. Mekânın kendine ait gerçekliğini altüst ederek kompozisyondaki yerini alan nesne ve figürler; ıssızlık ve zamansızlık hislerini uyandırırken gerçeküstücülüğe de kapı aralıyor. 

Sergiye adını veren sınırsızlık olgusu, bilinci ve bilinçaltını uzlaştırırken, aynı zamanda sanatçının gelenekselden çağdaşa devinen bir resimsel pratiğinin mücadele alanı olarak yorumluyor. 

Sürekli bir yolculuk hali gibi olan bu mücadele alanı Küçüközcü’nün eserlerinde geçmiş ve geleceğin, hayal ve gerçeğin, madde ve ruhun sınırsızlığına açılıyor.


Kardan Adam ve Zürafa, Tuval üzerine akrilik boya, 2022

Serkan Küçüközcü’nün sanatseverleri rengarenk bir yolculuğa davet eden peyzaj eserlerinin yer aldığı “Sınır-sız Devinim” sergisi, 10 Haziran 2022 tarihine kadar Anna Laudel’de görülebilir.


Adres: Kazancı Yokuşu 45, Gümüşsuyu, Beyoğlu / İstanbul


Serkan Küçüközcü


Serkan Küçüközcü 1980 yılında Eskişehir’de doğdu. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Baskı Sanatları dalında lisans eğitimini tamamlayan sanatçı, yurtiçi ve yurtdışında pek çok karma sergi ve workshopta yer aldı. Ayrıca 2011 yılında Galeri Soyut, 2013 yılında Galeri Linart, 2014 yılında Aysel Gözübüyük Sanat Galerisi, 2017 yılında Anna Laudel’de açmış olduğu dört kişisel sergisi bulunmaktadır.