27.5.22

Dijital EsaretÜnlü yapımcı ve senarist Birol Güven, büyük beğeni toplayan Mandıra Filozofu’ndan sonra bir Çökertme filmiyle daha adından söz ettirecek.

Senaryosunu Güven’in kaleme aldığı, yönetmenliğini Emre Kavuk’un üstlendiği Dijital Esaret, 27 Mayıs’ta vizyonda olacak. 

Mandıra Filozofu’nun çekildiği koyda çekilen ve merakla beklenen film, sinemaseverlere çok farklı bir deneyim yaşatacak.MinT Yapım’ın yeni sinema filmi Dijital Esaret, sinemaseverleri yeni suçlar ve suçlular ile tanıştıracak. Pek çok ilke imza atacak filmi izlerken telefonların açık tutulması istenerek sinemaseverlere ezberleri bozacak bir deneyim yaşatacak. 

Mandıra Filozofu filmiyle dikkat çeken Bodrum Çökertme’de özel olarak hazırlanan platoda çekilen film; farklı hikayesi ve sinemaseverlere yaşatacağı farklı deneyimlerle olduğu kadar doğal güzellikleri yansıtan görüntüleriyle de adından söz ettirecek.“Geleceğin Filmi” olarak anılan Dijital Esaret, internetsiz nefes bile alamadıklarını söyleyen gençlerin, işledikleri suçlardan dolayı gönderildikleri sıra dışı bir cezaevinde yaşadıklarını anlatıyor. 

Rasim Öztekin’in başrolde yer aldığı filmin kadrosunda; Özgün Çoban, Kaan Sevi, Simay Barlas, Yeşim Alıç, Zümra Atalay, Ufuk Meriç, Özlem Mahmutoğlu, Ümit Ünker, Birce İrem İliçan, Eray Ertüren, Elif İşçi, Merve Sevin, Arda Adil Görgen, Doğa Konakoğlu, Burçin Serdar, Ecem Atalay, Onur Alp Demir, Ozan Bozbura, Baran Taylan Yolalan, Berrak Kuyucuoğlu gibi birbirinden yetenekli genç isimler yer alıyor.

Yapımcılığını ve senaristliğini Birol Güven’in üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ise Altın Portakal ödüllü Emre Kavuk oturuyor.Aylardır hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Birol Güven filmle ilgili,  “Yeni zenginler internetten; yeni edebiyatçılar, yeni oyuncular, yeni kanaat önderleri hepsi internetten. Maalesef artık suçlular da oradan çıkacak ve onların cezaları da onlara göre olacak” diyor.

Hikayesiyle dikkat çeken film, günümüzün en çok konuşulan konularından dijital dünyayı, o dünyanın esiri olmuş gençlerin işledikleri suçlar nedeniyle cezaevine atılmalarını ve orada yaşadıklarını konu alıyor.

Sosyal medya fenomenleri, hackerlar,  internet bağımlıları ve sanal kumarbazların yolları, internet üzerinden işledikleri suçlar nedeniyle kesişiyor ve hayatları altüst oluyor. Cezaevine atılan ve kurtulmak için son bir şansları olan  dijital suçluları, burada büyük sürprizler bekliyor.EN GÜZEL MAHKUM!

Hayat Bazen Tatlıdır ve Adı Efsane dizilerinde yıldızı parlayan genç oyuncu Simay Barlas, ilk sinema filminin heyecanını yaşıyor. Rol aldığı dizilerle adından söz ettiren ve büyük bir kitleye ulaşan genç oyuncu Simay Barlas, MinT Yapım’ın yeni sinema filmi Dijital Esaret’in kadrosunda yer alıyor.

Barlas; suç işleyen sosyal medya fenomenlerinin, hackerların, e-alışveriş, oyun ve sanal kumar bağımlılarının getirildikleri bir cezaevinde yaşananları konu alan filmde, 402 numaralı mahkum bir ‘hacker’ı canlandırıyor.

Rolü için hummalı bir hazırlık süresi yaşadığını belirten Barlas “ İlk sinema filmim olmasının heyecanını yaşamakla birlikte; böyle sıra dışı bir hikayenin ve harika bir ekibin parçası olduğum için kendimi çok şanslı ve mutlu hissediyorum” diyor.


Filmin mmknmrtb notu:   25   /100