18.9.21

'Kafes' Altın Portakal için yarışacak!Yönetmen, senarist, fotoğraf sanatçısı Cemil Ağacıkoğlu’nun dördüncü uzun metraj filmi Kafes, 2-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na seçilerek jüri karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Eski polis memuru Hasan, işini kaybettikten sonra İstanbul’un arka sokaklarında, kimsesizlerin ve göçmen kadınların konakladığı bir motelde çalışmaya ve yaşamaya başlar. Motel sakinlerinden 50’li yaşlarındaki İlona ile arkadaş olur. 

Hasan’ın amacı avukat için gereken parayı biriktirip, mahkemede adını temize çıkarıp mesleğine geri dönmektir. 

Meslekten atılması için kendisine tuzak kurduğunu düşündüğü eski arkadaşı Yahya’yı takip eder. Mahalledeki bir cinayet ve İlona’nın ansızın kaybolması Hasan’ın içindeki karanlığı ve paranoyayı büyütür. Çaresiz bir anında Yahya’dan yardım ister, fakat Yahya hiçbir pişmanlık belirtisi göstermeden yardım etmeyi reddeder. Adaletin sağlanacağına dair inancını tümden yitiren Hasan, Yahya ile hesabını kendisi kapatmaya karar verir.

Senaryosunu Cemil Ağacıkoğlu’nun yazdığı “Kafes” on kişilik bir teknik ekiple çekildi. 

Tarhan Karagöz, Murat Kılıç, Ozay Fecht, Mehmet Esen, Sema Poyraz, Sencar Sağdıç, Sonat Dursun, Erkan Atbaş, Maria Gavril, İlyas Özçakır’ın rol aldığı film, sıra dışı senaryosu ve hikâye kurgusuyla ön plana çıkıyor. 

Yapımcılığını Sezgi Üstün San’ın üstlendiği, Sezz Film yapımı Kafes, 58. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Altın Portakal için yarışırken, yönetmen Cemil Ağacıkoğlu 5. filmi “Kamış” üzerine çalışmalarını sürdürüyor.Kafes


Yönetmen: Cemil Ağacıkoğlu

Senaryo: Cemil Ağacıkoğlu

Yapımcı: Sezgi Üstün San (Sezzfilm)

Görüntü Yönetmeni: Fırat Lita Sözbir

Kurgu: Osman Bayraktaroğlu

Sanat Yönetmeni: Arzu Ağacıkoğlu

Yardımcı Yönetmen: Hale Tümer

Uygulayıcı Yapımcı: Cem Baza

Ses Miksaj: Yalın Özgencil (PostBıyık)

Renk Düzeltme: Ercan Küçük

Süre: 90 dakika / Türkçe