16.10.20

Polaroid

 

Lise öğrencisi Bird Fitcher, çalıştığı antika dükkanında eski bir fotoğraf makinası bulur. 

Arkadaşlarıyla gittiği bir partiye bu fotoğraf makinasını getiren Bird, hep birlikte bir fotoğraf çekerler. 

Ancak bilmedikleri bir şey vardır. 

Bu eski makineden fotoğrafı çekilen herkes, makinedeki lanetli yaratık tarafından korkunç bir şekilde öldürülmektedir. 

Bird bunu fark ettiğinde bu laneti durdurup, arkadaşlarını ve kendisini çok geç olmadan kurtarabilecek midir?Child’s Play adlı korku filmi ile fenomen haline gelen yönetmen Lars Klevberg, Polaroid ile kabuslarınıza girecek!

Polaroid, 16 Ekim'de sinemalarda gösterime giriyor..Uykularınızı kaçıracak bir korku!

ReelFilm


Tüyleriniz diken diken olacak, sonuna kadar soluksuz seyrettirmeyi başarıyor.

Los Angeles Times


Sürprizlerle dolu! Nasıl bitecek asla kestiremiyorsunuz!

Kompasiana
Filmin mmknmrtb notu ::

Bir şekilde temasa geçtiği zavallı insanları öldürmeyi kafasına/kurukafasına koymuş şu kötücül ruhlar/hortlaklar falan bugüne kadar nerelerde saklanıp pusuya yatmadılar ki?.
Benim yerime siz sayın lütfen..

Bu defa -galiba- en acayip yere gizlenip de fırsat kollayan bir hortlakla karşı karşıyayız..
'Şipşak' fotografçılığın efsane markası Polaroid'in efsane makinesi SX 70'in içinde ikamet eden bu arkadaş, bu makineyle fotografı çekilen bireylerin peşine düşmekte, en kısa zaman zarfında da envaiçeşit biçimlerde öldürmektedir..
Bi ara slayt projektörünün içine de dalan; fotografları çekilmek suretiyle ölme sırasına girmiş gençlerin bir kısmının infazlarını -belli ki- olaylar gelişsin, süre ilerlesin diye geciktirerek film sektörüne de yardımcı olan bir hortlağı bizle tanıştıran Polaroid'in, benzeri 'kötü korku filmi' sürüsüne nazaran pozitif farkı, senaryosuna -bazıları 'twist' özelliği taşıyan- hikayesini zenginleştirici unsurlar katması idi..

Saçmalamanın dibini görmüş bu mevzu aklınıza yattıysa eğer, bu katliama kendince bir neden uydurmuş olan 'habis ruh'un gazabından kurtulmak ve gizemini çözmek isteyen bir grup gencin 'korku dolu' macerasına buyrunuz efenim..

4   /10