13.10.19

'Bir Baba Hamlet' UNIQ Hall’de!


Baba Sahne’nin çok ödüllü prodüksiyonu Bir Baba Hamlet, dünya literatürünün en önemli oyunlarından biri olan Hamlet'i şarkılarla, danslara, sürekli değişen bir dekorla ve kılıktan kılığa giren karakterlerle harmanlayıp tepetaklak bir yorumla sahneye koyuyor.

Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun yüksek tempolu muhteşem bir performans sahneledikleri Bir Baba Hamlet'te, oyuncular bir karakterden bir karaktere geçerken, dekor da onlarla birlikte sürekli değişiyor.

Dünya literatürünün en önemli oyunlarından biri olan Hamlet'i alışılmadık bir yorumla sahneye taşıyan Bir Baba Hamlet, 20 Ekim Pazar günü 17.00’de Avrupa Yakası’nda tiyatroseverlerle buluşacak.

Haziran ayında 200. oyunu geride bırakan ve kapalı gişe oynayan Bir Baba Hamlet, hiç azalmayan temposuyla seyircileri dolu dolu gülmeye davet ediyor.
Oyun Sebastian Seidel’in, komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ve Baba Sahne’nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine göz kırpıyor.

Yönetmen koltuğunda Emrah Eren’in oturduğu Baba Sahne prodüksiyonu Bir Baba Hamlet'te zaman zaman seyirciler de oyuna dahil oluyor.

Kalaslarından dekor, heveslerinden oyun yapmak üzere yola çıkmış iki cüretkâr oyuncu, kendilerine kurban olarak Shakespeare’in başyapıtı Hamlet'i seçmişlerdir.
Cansiparane bir cesaretle seyircinin önünde buna yeltenirler, ama kısa sürede temsil “can havli”ne dönüşür.
Biri, oyunculuk için istediği ortamı bulamadığı anlaşılan Shakespeare uzmanı gibi davranan yarım porsiyon aktör; diğeri de şarkı söyleme hevesiyle sürekli müzikallerden dem vuran bir şaşkın...
Eli yüzü düzgün, başı sonu belli, dört başı mamur, babalar gibi bir Hamlet düşlerlerken, ortaya çıkan kepazelik Bir Baba Hamlet'e döner.
“Ha unutmadan, çürümüş bir şeyler var Danimarka Krallığı’nda!”
İki perdelik Bir Baba Hamlet, 20 Ekim 2019 Pazar günü saat 17.00’de UNIQ Hall’de sahnelenecek. 
Oyunun biletleri uniqistanbul.com’dan, Biletix’ten ve salonun gişesinden temin edilebilir.