7.12.16

Performistanbul: Ebru Sargın : Hoşçakal - MerhabaPerformistanbul'dan yeni bir performans daha: Ebru Sargın'ın Hoşçakal - Merhaba performansı, 8 Aralık Perşembe günü saat 19.00’da Space Debris’de.

Performans sanatçılarını bir çatı altında toplayan ve projelerle buluşturan performans sanatı platformu Performistanbul, Ebru Sargın'ın Hoşçakal - Merhaba performansını, Space Debris işbirliği ile gerçekleştiriyor.

Hepimizin bireysel ya da kolektif olarak yaşadığımız engelleri ve bunlarla mücadele şeklimizi sorgulayan performans, 10 Aralık tarihine kadar Space Debris’te devam edecek olan, küratörlüğünü Seyhan Musaoğlu’nun üstlendiği Zeynep Birced'in Obstacles (Engeller) sergisi kapsamında izleyici ile buluşuyor.

Ebru Sargın, performansında engelleri iyi ya da kötü olarak değerlendirmek yerine bize ait, bizi biz yapan ve bütünleşmemize yardımcı olan önemli unsurlar olarak ele alıyor.
Seyircinin katılımı ile birlikte gerçekleşecek performansta, katılımcılardan yanlarında kendileri için anlam ifade eden bir nesne getirmeleri isteniyor.

Performistanbul, önümüzdeki günlerde farklı mekanlarda gerçekleştireceği yeni performanslar ve paralel etkinliklerle sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Ebru Sargın 


Performans adı: Hoşçakal – Merhaba (Goodbye – Hello)
Tarih: 8 Aralık 2016
Saat: 19.00 - 20.00
Mekan: Space Debris, Kemankeş Mah. Hoca Tahsin Sok. No:15/1  Beyoğlu / İstanbul
Ücretsiz