22.11.2015

Hunger Games: Mockingjay Part 2 / Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2Dünya çapındaki 'Açlık Oyunları' serisinin fırtınası, seyirciyi etkisi altına alarak, 2.2 milyar dolarlık hasılata ulaşmış durumda.

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş - Bölüm 2, Katnis Everdeen (Jennifer Lawrence)‘in her şeyin sadece hayatta kalmak değil aynı zamanda geleceğini şekillendireceğini anlamasını, bu güçlü finalde beğenimize sunuyor.

Katniss, Panem ulusuyla tam teşekküllü bir savaş içerisindeyken Başkan Snow (Donald Sutherland) ile yüzleşiyor.
Yakın arkadaşları Gale (Liam Hemsworth), Finnick (Sam Claflin), Peeta (Josh Hutcherson) ve bir grup ile birlikte Panem halkına özgürlüklerini kazanmalarında yardımcı olabilmek için hayatlarını tehlikeye atarak 13.Bölge’den ayrılırlar.
Görevin amacı Katniss’i ortadan kaldırmayı kendine takıntı hale getirmiş Başkan Snow’a suikast düzenlemektir.
Ölümcül tuzaklar, düşmanlar ve manevi tercihler, Katniss’i hiç bir arenada olmadığı kadar zorlayacaktır.
Filmin mmknmrtb notu ::

Açlık Oyunları'nın, yani kendilerini birbirine kırdırarak, iktidarını ve sömürüsünü sürdüren diktatör bir başkana karşı ayaklanmış bir halkın, barışa ve de özgürlüğe susamış 'devrimci' çocuklarının mücadelesinin final koşusuna davetlisiniz..


Müstakbel devrimin güzel yüzü, bakışları hülyalı, tombiş yanakları sıkılası okçu kızımız Katnis Everdeen'in sevgilileri ve arkadaşlarıyla birlikte, önce başkanın sarayına doğru yaptığı, çok tehlikeli tuzaklarla engellenmeye çalışılan 'toplumsal' yürüyüşünü, sonra da 'kişisel' mürüvvetini ve de nihayet çoluk çocuğa karışmasını görmeye hoş geldiniz..


Kitaplarını okuyarak hastası olanların ve sinema serisini takip edenlerin illaki izlemek isteyeceği, maceralı-aksiyonlu bilimkurgu türünün klişelerine oldukça sadık bu 'gençlik' filminin, finale doğru yaptığı 'anlamlı' sürprizlerle değerini arttırdığı söylenebilir..

3 / 5
Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2, Peter Craig ve Danny Strong’un senaryosunu yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Francis Lawrence oturuyor.


Filmin oyuncu kadrosunda, Oscar ödüllü Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Oscar ödüllü Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Willow Shields, Sam Claflin, Jena Malone, Stanley Tucci ve Donald Sutherland bulunuyor.


Seriye Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1’de katılan oyuncular ise Oscar ödüllü Julianne Moore, Mahershala Ali, Natalie Dormer, Wes Chatham, Elden Henson ve Evan Ross.