13.7.15

Colt 45 / Büyük TuzakÇok iyi bir nişancı olan Vincent, beklentilerin aksine polis teşkilatına katılmayı reddeden bir silah eğitmenidir. 

22 yaşındaki genç nişancı, teşkilatın yozlaşmış üyelerinden biri olan Milo ile tanışır ve kendisini tehlikeli bir girdabın içinde bulur. 

Vincent, vaftiz babası Chavez’in de içinde olduğu ve iki tarafın da polis olduğu bu kavgada uğruna savaştığı değerleri sorgulayacaktır. 

Kapana kısılmış olan Vincent’ın içindeki acımasız tarafı açığa çıkarmaktan başka şansı kalmaz.

Filmin mmknmrtb notu ::

Bencileyin silaha, kavgaya, savaşa kökten karşı bir adama bile hemen bir tane tabanca edinip atış talimi yapmayı istetecek kadar güzel kadrajlanmış, fazlasıyla iştah açıcı 'binbir çeşit' silah görüntüleriyle mücehhez Colt45, gerilimini -zaman zaman da olsa- başarıyla hissettirebilen, aksiyonu da fena kotarılmamış; ama gerçeklikten uzak bir biçimde, belirlediği istikametten kahramanının ayrılmasına izin vermeyen ve ne olursa olsun belli kalıpların içinde kalmaya kararlı senaryosuyla -maalesef- vasatı aşamayan bir film..

  2.5 / 5Filmden Notlar 

• Ülkemizde vizyona giren Fransız filmlerinde çok yapılmayan bir uygulama ile, film Türkiye’de hem altyazılı hem de Türkçe dublajlı olarak seyirciyle buluşacak.

• Fransa’da Warner Bros. tarafından dağıtılan 12 milyon Euro bütçeli COLT 45, “Memories of Murder” gibi Kore filmlerindeki estetik şiddetle, büyük stüdyo aksiyonlarının hareketliliğini birleştiriyor.• Filmin görüntü yönetmeni, daha önce ‘‘Spring Breakers’’ ve ‘‘Enter The Void’’ gibi filmlerde yer almış Benoit Debie. Filmin seti ise ‘‘Lord of War’’da da görev yapan Jean-Vincent Puzos tarafından hazırlandı.

• Oyuncular, daha önce ‘‘Public Enemies’’, ‘‘Taken’’, ‘‘Collateral’’, ‘‘Rust and Bone’’, ‘‘Prophet’’ gibi filmlerde görev yapan dövüş uzmanları Mick Gould ve Olivier Schneider’dan eğitim aldılar.• Vahşi, çağdaş ve aksiyon dolu bir gerilim filmi yapma fikrinden doğan COLT 45; seyirciyi Fransız Polis Teşkilatı’nın içindeki güç savaşlarının arasına sokacak sert ve gerilimli bir hikaye.
Yönetmen: Fabrice Du Welz
Oyuncular: Ymonal Perset, Gérard Lanvin, Joey Starr, Alice Taglioni
Yapımcı: Emmanuel Montamat, Thomas Langmann
Senaryo: Fathi Beddiar
Görüntü Yönetmeni: Benoit Debie
Müzik: Benjamin Shielden
Yapım Yılı: 2014
Ülke: İngiltere, Fransa, Kanada
Süre: 85 dk.
Dağıtım: Pinema
İthalat: Calinos Films