13.4.15
34. İstanbul Film Festivali'nde program değişti!.
Bildiğiniz üzre, Sinema Genel Müdürlüğü, bir bahane yaratarak, Çayan Demirel ve Ertuğrul Mavioğlu’nun Kuzey / Bakur adlı filmini sansürlemeye kalkışmış, bu nedenle de belgeselin gösterimi gerçekleştirilememişti..
Bu fiili duruma tepki gösteren çok sayıdaki sinemacı, festivalde yarışacak ya da sadece gösterilecek filmlerini etkinlikten çekince, haliyle program da boşluklar oluştu..
İKSV'den yapılan açıklamaya göre, dileyen izleyiciler aynı saatte, gösterimlerin planlandığı salonlarda, filmlerin yapımcı ve yönetmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek söyleşilere katılabilecekler..
Bu gösterimlere bileti olan izleyicilerin, iade için, ilgili seans sırasında ilgili sinemadaki gişelere veya Biletix satış noktalarına başvurmaları gerekiyor..
Gösterimi yapılamayacak filmlerin tam listesi:
13 Nisan, 19.00, Atlas
Limonata
14 Nisan, 13.30, Beyoğlu
Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku
14 Nisan, 16.00, Atlas
Eksik
14 Nisan, 19.00, Atlas
Kar Korsanları
14 Nisan, 19.00, Beyoğlu
Taşa Yazılmış Hatıralar
14 Nisan, 19.00, Fransız Kültür Merkezi
Yollara Düştük + İs
14 Nisan, 21.30, Fransız Kültür Merkezi
Genç Pehlivanlar
15 Nisan, 13.30, Feriye
Neden Tarkovski Olamıyorum
15 Nisan, 16.00, Fransız Kültür Merkezi
Kayıp Zamanlar
15 Nisan, 16.00, Atlas
Yeni Dünya
15 Nisan, 19.00, Fransız Kültür Merkezi
Koloni
15 Nisan, 19.00, Atlas
Kümes
15 Nisan, 19.00, Beyoğlu
Annemin Şarkısı
15 Nisan, 21.30, Fransız Kültür Merkezi
Beyaz Çınar
15 Nisan, 21.30, Rexx 2
Taşa Yazılmış Hatıralar
16 Nisan, 11.00, Beyoğlu
İçimdeki Balık
16 Nisan, 16.00, İstanbul Modern
Homo Politicus + Sessizliğin Mirası
(Seansta Homo Politicus’un gösterimi gerçekleştirilemeyecek, ancak Sessizliğin Mirası gösterilecektir.)
16 Nisan, 16.00, Atlas
Misafir
16 Nisan, 19.00, Atlas
Saklı
16 Nisan, 19.00, Fransız Kültür Merkezi
Haziran Yangını
16 Nisan, 21.30, Fransız Kültür Merkezi
Trans* But
17 Nisan, 11.00, Beyoğlu
Krala Mektup
17 Nisan, 13.30, Beyoğlu
Taşa Yazılmış Hatıralar
17 Nisan, 16.00, Atlas
Hasret
17 Nisan, 16.00, Fransız Kültür Merkezi
Soluk + Çırılçıplak
17 Nisan, 19.00, Atlas
Sarmaşık
17 Nisan, 19.00, Fransız Kültür Merkezi
Komşu! Komşu! Huu!
17 Nisan, 21.30, Fransız Kültür Merkezi
Sabaha Doğru
17 Nisan, 21.30, Beyoğlu
Homo Politicus + Sessizliğin Mirası
(Seansta Homo Politicus’un gösterimi gerçekleştirilemeyecek, ancak Sessizliğin Mirası gösterilecektir.)
18 Nisan, 11.00, Rexx
Hasret
18 Nisan, 13.30, Atlas
Krala Mektup
19 Nisan, 11.00, Rexx 2
Krala Mektup