10.10.14

BLOK : Akzidenz ve Ahmet Selçuk BitikçioğluBLOK art space, mekan ile aynı ismi taşıyan "BLOK" isimli fotoğraf sergisi ile açılışını yapıyor.

10 Ekim - 7 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek sergi; günümüzün grileşen yaşamının, şehirleşmenin, makineleşmenin ağırlığını ve karanlığını farklı şehirlerde deneyimleyen iki sanatçının gözünden inceliyor.


Akzidenz ile Ahmet Selçuk Bitikçioğlu'nun ortak sergisi olan "BLOK" ile sanatçılar, mekanın ayrı odalarında aynı sorunu tartışacaklar.

Akzidenz, Düsseldorf, Almanya'da doğdu.
Sanat ve iletişim üstüne dayalı akademik geçmişinin etkisi çalışmalarında önemli bir yer kapsar; fotoğrafın tasvirsel özelliklerinden öte Akzidenz topolojinin sınırlarını keşfetmeye odaklanır.
Bu odak, sanatçının fotoğrafçılığı gerçekliğin tasviri için kullanmaktansa, bunu söylem ve düşüncenin var olabileceği bir platforma dönüştürmeyi amaçlamasına dayanır.
Paris ve New York' da çalışan ve yaşayan sanatçı, fotoğrafçılığın yanı sıra dünyaca ünlü markaların sanat yönetmenliğini de yapmaktadır.

Ahmet Selçuk Bitikçioğlu, 1988 yılında İstanbul'da doğdu.
2006 yılında Üsküdar lisesinden mezun olup, 2010 yılında Kocaeli Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümüne girdi.
2011 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümüne geçiş yapan sanatçı halen İstanbul'da çalışmalarına devam etmektedir.

10 Ekim'de açılacak sergi, 7 Kasım'a kadar BLOK art space'de görülebilir.

Faik Paşa Caddesi, No: 22/2
Çukurcuma, Beyoglu

www.blokartspace.com