19.07.2014

Million Dollar Arm / Yetenek Avcısı


Bir sporcu menajeri olarak kariyerini kurtarmak için son bir çaba gösteren JB Bernstein (John Hamm) beyzbolun bir sonraki en iyi atıcısını bulmak için bir plan hazırlar.

Birinci ligde bir beyzbol yıldızına dönüştürebileceği genç bir kriket atıcısı bulma umuduyla,“Million Dollar Arm” adında bir realite şov yarışması düzenlemek için Hindistan’a gider.

Huysuz fakat keskin gözlü, emekli bir beyzbol yetenek avcısının da (Alan Arkin) yardımıyla Dinesh (“Slumdog Millionaire/Milyoner” filminden Madhur Mittal) ve Rinku (“Life of Pi/Pi’nin Yaşamı” filminden Suraj Sharma) adlarında, beyzbol hakkında hiçbir fikri olmayan ama topu hızlı fırlatmada çok yetenekli olan 18 yaşındaki iki oğlanı keşfeder.

Onlar için birinci ligle sözleşme yapmayı ve kısa yoldan zengin olmayı uman JB, çocukları eğitmek için ülkesi Amerika’ya getirir.

Amerikalılar Hindistan’da kendileri gibi olamazken, köylerinden hiç çıkmamış olan bu çocuklar da Amerika’ya gelince aynı şekilde zorluk çekerler.


Çocuklar, beyzbolun inceliklerini öğrenirken JB de çekici arkadaşı Brenda’nın (Lake Bell) yardımıyla takım çalışması, sorumluluk ve bir aile olmanın ne demek olduğu hakkında değerli hayat dersleri alır.

Walt Disney Pictures’ın dram filmi “Million Dollar Arm”da, bir sporcu menajeri olan JB Bernstein’ın kariyerinin akıbeti, Hindistan’da Amerikan birinci beyzbol liginde oynamak üzere eğitilebilecek olağanüstü yetenekli bir atıcı bulmasına bağlıdır.
Filmin mmknmrtb notu :: 

İtinayla 'Amerikan Rüyası' yaşatılmaya çalışılan 'zavallı' bir ülkenin 'acınası' gençlerinin, şahane özelliklere sahip dünya lideri bir ülkenin imrenilesi vatandaşlarının arasında düştükleri, 'Köyden indik şehire şaşırdık birdenbire' hallerine odaklanan, vasat bir yapım..
Million Dollar Arm / Yetenek Avcısı

Yönetmen: Craig Gillespie
Senaryo: Tom McCarthy
Oyuncular: Jon Hamm, Aasif Mandvi, Bill Paxton, Suraj Sharma, Lake Bell, Madhur Mittal ve Alan Arkin
Yapım: 2014, ABD, 124'

  2.5 5