20.9.13

Meryem


Çekimleri Konya’nın Akşehir ve Beyşehir ilçelerinde yapılan ‘MERYEM’ in başrollerini, Beni Böyle Sev dizisinin de başrol oyuncusu Zeynep Çamcı, İsmail Hacıoğlu ve Mehmet Usta paylaşıyor.

Mustafa Uzunyılmaz, İpek Bilgin, Zerrin Sümer, Yeliz Akkaya, Gafur Uzuner ve Serhat Özcan’ın da yer aldığı filmin vizyon tarihi: 20 Eylül 2013.

Filmin müziklerine, yönetmenin ‘Mommo - Kız Kardeşim’ filminden çok etkilenerek talip olan ve “Harry Potter ve Ateş Kadehi” (Harry Potter And The Goblet of Fire), “Bir Gün” (One Day), “Aşkım Benim” (Bel Ami) gibi dünyaca ünlü filmlerde besteci ve aranjör olarak yer alan ‘Youki Yamamato’ yaptı.

Meryem; 17-18 yaşlarında, güzelliği ile tüm kasabanın ilgisini çeken Meryem’e, aynı kasabada yaşayan ve oğulları İstanbul’da çalışan bir aile talip olur ve ister.
10 gün içerisinde nişan, kına gecesi ve düğün yapılır.
Meryem’in kocası Mustafa, düğünden birkaç gün önce gelmiş ve 6 gün evli kaldıktan sonra “Bir düzen kurar, seni de İstanbul’a alırım” diyerek yaşadığı şehir olan İstanbul’a dönmüştür.
Meryem sabırla ve tüm masumiyetiyle beklemeye başlar.
Filmin esas cümlesi “Bekleyen masumdur” bundan sonra devreye girer ve biz de Meryem’i nelerin beklediğini izlemeye başlarız…

Yönetmen Taşdiken başrol oyuncularıyla

VİZYON TARİHİ: 20 EYLÜL 2013


SENARİST-YÖNETMEN : ATALAY TAŞDİKEN
YAPIMCI : ATALAY TAŞDİKEN
YAPIM : ATYAPIM
MÜZİK : YOUKİ YAMAMOTO
GÖRÜNTÜ YÖNETMEN : FEZA ÇALDIRAN
YARDIMCI YÖNETMEN : HÜLYA GEZER
SANAT YÖNETMENİ : NURDAN TAVUKÇUOĞLU

DAĞITIM: TİGLON
Süre: 100 dk

www.meryemfilmi.com