2.08.2013

Safety Not Guaranteed / Zaman Yolcuları


“Benimle geçmişe gidecek bir zaman yolcusu ARANIYOR. Bu bir şaka değildir. Geri dönüşte ödemeniz yapılacaktır. Kendi silahlarınızı getirmelisiniz. Bunu daha evvel sadece bir kez yaptım. Can güvenliğiniz garanti değildir!”

Seattle’da çıkan aylık bir derginin 3 çalışanı, gazetede sıra dışı küçük bir ilan görür. "Zaman yolculuğu yapacak eş aranıyor" başlıklı bu ilana şüpheyle yaklaşan gençler, bu çılgın ilandan iyi bir haber çıkacağına inanarak ilan sahibi Kenneth’in peşini düşerler.
Sıradan bir süpermarket çalışanı gibi görünen Kenneth, zaman yolculuğunun sırrını çözdüğünü iddia eden bir paranoyaktır.

Her biri aslında bambaşka amaçlarla yola çıkan üçlüden Darius, Kenneth’ın haberini yapmak için ona zaman yolculuğunda eşlik etmek istediğini söyleyerek onu ikna eder.

Acaba Kenneth gerçekten zamanda yolculuk yapabilmekte midir yoksa akıl hastası bir sahtekar mıdır?

Yapacağı haberden ziyade bu sorunun cevabını arayan Darius çok geçmeden Kenneth’in tuhaf karizmasına kendisini kaptıracak ve ikilinin arasında sürprizlerle dolu ve sıra dışı bir aşk başlayacaktır.
“Küçük Gün Işığım / Little Miss Sunshine”ın yapımcılarının imzasını taşıyan “ZAMAN YOLCULARI”nın başrollerinde kendine özgü bir hayran kitlesi bulunan Mark Duplass ve bağımsız sinemanın yükselişteki güzel yıldızı Aubrey Plaza Aubrey Plaza ve New Girl dizisinden tanınan Jake Johnson bulunuyor.
Vizyon Tarihi: 2 Ağustos 2013

Yönetmen: Colin Trevorrow
Oyuncular: Aubrey Plaza, Mark Duplass, Jake Johnson, Kristen Bell
Senaryo: Derek Connolly
Görüntü Yönetmeni: Benjamin Kasulke
Kurgu: Joe Landauer, Franklin Peterson
Müzik: Ryan Miller
Yapımcı: Marc Turtletaub, Peter Saraf, Stephanie Langhoff, Derek Connolly, Colin Trevorrow
Yapım Yılı: 2012
Ülke: Amerika
Süre: 86 dk
Dağıtım: M3
İthalat: Calinos Films