13.12.22

Hanefi Yeter’in Kişisel Sergisi 'Vesile' Anna Laudel’de!

 

Beş Güzel, 2021, Tuval üzerine akrilik


Anna Laudel İstanbul, sanatçı Hanefi Yeter’in 2019 yılından beri ürettiği çeşitli kompozisyon, heykel, desen ve seramik çalışmalarının yer aldığı ‘Vesile’ isimli kapsamlı kişisel sergisine 16 Aralık 2022 - 11 Şubat 2023 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. 


Ay Azalıyor, 2022, Ahşap üzerine akrilik


Hanefi Yeter’in doğa ve insan ilişkileri üzerine kurguladığı bu sergide, eserler hem doğanın bize sunduğu nimet ve güzellikleri, hem de insanlığın doğaya karşı tavırlarının sonuçlarını katılımcılara aktarıyor. Sanatçı eserlerinin insanlarda farkındalık ve duyarlılık yaratmasını hedeflerken, sanatını değişimin bir parçası olarak görüyor. 

Daha önceki üretim süreçlerinde dış dünyayla daha sık iletişim kurma fırsatı bulduğunu belirten sanatçı, son üç yılda ürettiği yeni dönem eserlerinde herkesin birbirinden uzaklaştığı ve korkunun hakim olduğu bir dönemde yaşanan değişim ve gelişimleri, kendine has bakış açısı ve ifade şekli ile sanatseverlerle buluşturuyor. Galerinin iki katına yayılan ‘Vesile’ sergisinde sanatçının uzun süredir tutku ile çalıştığı seramik eserleri de yer alıyor. Sanatçının bu sergi için Ayvalık yöresinden topladığı çömleklerle bir araya getirdiği seçki, serginin farklı ve ilgi çekici yönlerini ön plana çıkarıyor. 


Gece-Gündüz, 2022, Ahşap üzerine akrilik


Antik Yunan filozofu Sokrates’in ‘Sorgulanmayan bir hayat, yaşanmaya değmez’ sözünden ilham alan Hanefi Yeter’in farklı disiplinlerde ürettiği eserlerinin yer aldığı ‘Vesile’, Anna Laudel’in Gümüşsuyu’ndaki galerisinde 11 Şubat 2023’e kadar ziyaret edilebilir.

Adres: Kazancı Yokuşu 45, Gümüşsuyu, Beyoğlu / İstanbul