10.9.15

Exeter / Şeytanın Gecesi / BackmaskTeksas Katliamı ve 13. Gün gibi filmlerin yönetmeni Marcus Nispel’in elinden çıkan Şeytanın Gecesi, korku türünün geçmişteki bütün iyi örneklerinden parçalar barındırıyor.

Bir grup genç, zihinsel problemli çocuklara uyguladığı korkunç tedavi yöntemleri ile bilinen terk edilmiş bir akıl hastanesinde şehirden ve polislerden uzak bir parti düzenler. 
Gece boyunca her şey yolunda gider fakat sabaha karşı eğlenmek için ruh çağırma seansı düzenleyen grup başına büyük bir bela alır. 

Gizemli bir güç, içlerinden birinin vücudunu ele geçirir ve kolay kolay bir yere gitmeye niyeti yoktur. 

Çaresizlik içinde amatör yollarla şeytan çıkarmaya karar veren gençler, sorunu çözmek yerine farkında olmadan daha güçlü, öfkeli ve hepsini öldürmek isteyen bir ruhun ortaya çıkmasına sebep olurlar. 
İlk başta eğlenceli görünen parti planı, zaman ilerledikçe gençler için kanlı bir kabusa dönüşür.

Filmin mmknmrtb notu ::

En son Conan the Barbarian (2011) rezaletine tanıklık ettiğimiz, kötü korku filmlerinin unutulmaz yönetmeni Marcus Nispel, unutulası filmler çekmeye devam ediyor..


Yukarıdaki tanıtım yazısı, bedeni kötü bir ruh tarafından ele geçirilen bir editörün kaleminden çıktığından, ilk paragrafın gerçek hali şöyledir: Şeytanın Gecesi, türünün geçmişteki bazı film örneklerinden araklanan korku film klişelerini -hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak- yazı tura sistemiyle sıralayıp, baştan savma yöntemiyle de bir araya getiriyor..


Kimin neresine, nasıl girip çıktığı meçhul, kafadan çatlak (yazar burada, filmin geçtiği mekâna bir gönderme yapıyor) kötü bir ruhun gazabından perişan olan bir grup 'süzme salak' gencin akıbetini merak edenler için Exeter sinemalarda..
Gidin, size de girsin!.
Kötü ruh yani..Exeter / Şeytanın Gecesi / Backmask

Yönetmen: Marcus Nispel
Senaryo: Kirsten McCallion
Oyunucular: Stephen Lang, Gage Golightly, Brittany Curran, Brett Dier
Yapım: 2015, ABD, 91'

  1.5 / 5